Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Wybory 2020. Andrzej Duda bardzo szybko zwrócił się do wyborców Krzysztofa Bosaka

11
Podziel się:

Pierwsza tura wyborów prezydenckich przeszła już do historii. Jeżeli dane sondażowe oraz cząstkowe PKW się potwierdzą, do drugiej przejdą Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Walka rozegra się o głosy, które Polacy oddali na pozostałych kandydatów.

Wybory 2020. Andrzej Duda bardzo szybko zwrócił się do wyborców Krzysztofa Bosaka
Andrzej Duda bardzo szybko zwrócił się do elektoratu Konfederacji (PAP, Roman Zawistowski)

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się 28 czerwca 2020 roku. Polacy pierwszy raz w historii mogli wziąć udział w głosowaniu hybrydowym. Chętne osoby miały prawo zagłosować korespondencyjnie, choć z tego przywileju skorzystało mniej niż 200 tys. osób.

W poniedziałek rano PKW opublikowała dane z ponad 87 proc. obwodów. Daje to już dość dokładny obraz ostatecznego podziału, a wynika z niego, że Andrzej Duda uzyskał 45,24 proc. głosów, natomiast jego główny rywal, Rafał Trzaskowski, 28,92 proc.

Druga tura wyborów. Duda walczy o kolejne głosy

Prezydent Andrzej Duda na chwilę po ogłoszeniu wyników exit poll pojawił się na scenie w Łowiczu, aby przemówić do swojego sztabu oraz wyborców. Polityk Prawa i Sprawiedliwości pomimo sporej przewagi nad Trzaskowskim, jest świadomy, że w drugiej turze może dojść do walki "wszyscy przeciwko jednemu".

W drugiej turze wyborów najważniejsze będą głosy wyborców, którzy głosowali na opozycję. Wielu ekspertów zgodnie potwierdza, a świadomi są tego również Duda i Trzaskowski, że kluczowe w całym rozrachunku mogą okazać się głosy elektoratu Konfederacji. Aktualny prezydent RP nie tracił czasu i bardzo szybko nawiązał do podobieństw programowych jego oraz Krzysztofa Bosaka.

Mamy z Krzysztofem Bosakiem bardzo dużą pulę wspólnych wartości - starania o mocną sytuację Polski, aby nikt nie odebrał Polsce tradycyjnych wartości, które są jej kośćcem, przekonanie, że rodzina powinna mieć tradycyjną formę - mówił.

Andrzej Duda wspomniał również, że wyborcom Bosaka zdecydowanie bliżej do niego, niż do "lewicowego Trzaskowskiego". Zwrócił uwagę, że jego główny rywal ucieka od niektórych tematów, a przede wszystkim podpisał kartę LGBT. Zapewniał jednocześnie, że "ludzie są zdruzgotani jak myślą, że dziecko może być adoptowane rzez pary homoseksualne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
duda
2 lata temu
Spoko. Głosuję na Dudę choć w pierszej turze głosowałem na Hołownię. Ale on mnie oszukał gadką że jest obywatelski i niezależny. Wyszło szydło z worka gdy na scenie w sztabie pojawił się Giertych (o ministrze Tuska nie wspominając). On taki niezależny jak Trzaskowski. Ale to było pierwsze i ostatnie głosowanie na Hołownie.
ask
2 lata temu
Dlaczego polityk, który nie potrafi przestrzegać Konstytucji mówi ludziom jak mają żyć?
jack
2 lata temu
Zmyślił sobie desperados .Głosowałem na Bosaka i w życiu swym nie poprę Pis i Po. I na tym zakończę :)
Kriss
2 lata temu
Jak Polak może głosować na człowieka który podpisuje antypolskie ustawy jak zmiana ustawy o IPN uzgodnione w willi Mossad przez posłów PiS Potęgę i Legutko.
icedice
2 lata temu
Przecież jakby chcieli Adriana, to by na niego głosowali, a oni chcieli zmiany!!!
rambo
2 lata temu
Jestem wyborcą Bosaka i bardziej mnie interesują kwestie ekonomiczne, wolę być bogatym niż biednym. Zagłosuje na tego co podniesie kwotę wolną od podatku do 12-krotnosci kwoty minimalnej.
vvVvv
2 lata temu
Wyborcy Pana Bosaka - pamiętajcie, że Pan Bosak zapowiedział, że nie poprze żadnej z istniejących opcji. Tu chodzi o honor.
gostek
2 lata temu
Głosowałem na BOSAKA na oszusta kłamcę kolaboranta który jedno mówi a pod PIS uje drugie zapomnij duda skreślam obu głos jest nie ważny pochwal się jak łatwo pod PIS ujesz podatki w tym roku ponad 50 różnych nawet na drewno dzięki tobie stawka VAT z 8 % na 23 % VAT w lipcu do góry a to dopiero pół metek twoich dokonań
biedaku
2 lata temu
kto głosuje na dudę? jak określiła znajoma - będę na nich głosować, bo sami dużo kradną, ale mi coś dają, a że to jest ochłap który jutro zabiorą np przez wzrost cen to nieważne. Ja myślę o dniu dzisiejszym, a dzień jutrzejszym jest dla mnie nieważny
gggggggg
2 lata temu
Zobaczymy cz Polacy się jeszcze bardziej upodlą.
Polak
2 lata temu
Oczywiście że powinien zabiegać o wyborców Bosaka Jak Polak może głosować na anty Polskiego Trzaskowskiego to nie normalne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić