Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory 2020. Co dalej z pracą zdalną? Andrzej Duda zabrał głos

6

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chce, by praca zdalna została wpisana do Kodeksu pracy. "Chcę, aby przepisy umożliwiające pracę zdalną zostały utrzymane".

Wybory 2020. Co dalej z pracą zdalną? Andrzej Duda zabrał głos
Andrzej Duda mówi o pracy zdalnej (PAP, Sebastian Borowski)

Wybory 2020. Andrzej Duda we Wrocławiu zapowiedział utrzymanie pracy zdalnej

Według obecnego prezydenta praca zdalna się sprawdziła. "To dobre i elastyczne rozwiązanie, jeśli jest zgodne z interesem pracownika i pracodawcy" - powiedział Andrzej Duda na wiecu wyborczym.

Prezydent Andrzej Duda chce wyjść z propozycją legislacyjną, by praca zdalna na stałe trafiła do Kodeksu pracy. Według niego to dobre rozwiązanie. "W czasie pandemii wiele polskich firm rozpoczęło pracę zdalną. Ponad 5 mln Polaków pracowało z domu przez internet" - podkreślił Andrzej Duda we Wrocławiu.

Praca zdalna w wielu przypadkach jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli np. pracownik ma kontuzję, ale może wykonywać swoje obowiązki, pracując w domu przy komputerze, to dlaczego nie umożliwić mu pracy zdalnej. Podobnie jest też w przypadku kobiet w ciąży. "Kiedy charakter pracy na to pozwala, niech pracownik wybierze dogodną dla siebie formę" - mówił Andrzej Duda.

O pozostawieniu pracy zdalnej i wpisaniu jej do Kodeksu pracy Andrzej Duda rozmawiał już z Jadwigą Emilewicz. Minister rozwoju również uważa, że to dobry pomysł, więc rząd z pewnością go poprze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić