Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki pracowni Indicator. Andrzej Duda zwiększa przewagę

501

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Kto z nich ma większe szanse na wygraną?

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki pracowni Indicator. Andrzej Duda zwiększa przewagę
W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Najwyższy wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda (43,5 proc.). Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Kto wygra II turę?

To właśnie ci kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca. Z sondażu przeprowadzonego przez pracownie Indicator wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby Andrzej Duda. Na kandydata PiS zagłosowałoby 50,7 proc. respondentów. Rafał Trzaskowski cieszy się natomiast poparciem 49,3 proc.

Natomiast IBRiS zapytał wyborców innych głównych kandydatów, na kogo by zagłosowali w II turze. 10 proc. elektoratu Szymona Hołowni oddałoby swój głos na Andrzeja Dudę, a 83 proc. na Rafała Trzaskowskiego.

67 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby na kandydata PiS, a w 27 proc. na kandydata KO. Spośród elektoratu Władysława Kosiniaka-Kamysza, 13 proc. oddałoby głos na Andrzeja Dudę, a 75 proc. na Rafała Trzaskowskiego. 25 proc. wyborców Roberta Biedronia zagłosowałoby na obecnego prezydenta, a 75 proc. na jego konkurenta.

Zobacz także: Gwiazdy głosują. Każdy kandydat na prezydenta ma mocne wsparcie celebrytów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić