Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki pracowni Indicator. Andrzej Duda zwiększa przewagę

189
Podziel się

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Kto z nich ma większe szanse na wygraną?

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki pracowni Indicator. Andrzej Duda zwiększa przewagę
W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
bCOpHMkB

Najwyższy wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda (43,5 proc.). Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Kto wygra II turę?

To właśnie ci kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca. Z sondażu przeprowadzonego przez pracownie Indicator wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby Andrzej Duda. Na kandydata PiS zagłosowałoby 50,7 proc. respondentów. Rafał Trzaskowski cieszy się natomiast poparciem 49,3 proc.

bCOpHMkD

Natomiast IBRiS zapytał wyborców innych głównych kandydatów, na kogo by zagłosowali w II turze. 10 proc. elektoratu Szymona Hołowni oddałoby swój głos na Andrzeja Dudę, a 83 proc. na Rafała Trzaskowskiego.

67 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby na kandydata PiS, a w 27 proc. na kandydata KO. Spośród elektoratu Władysława Kosiniaka-Kamysza, 13 proc. oddałoby głos na Andrzeja Dudę, a 75 proc. na Rafała Trzaskowskiego. 25 proc. wyborców Roberta Biedronia zagłosowałoby na obecnego prezydenta, a 75 proc. na jego konkurenta.

Zobacz także: Gwiazdy głosują. Każdy kandydat na prezydenta ma mocne wsparcie celebrytów

bCOpHMkJ
bCOpHMle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(189)
Obywatel 76
miesiąc temu
Łatwo powiedzieć gorzej zrobić te wszystkie zobowiązania i obietnice Trzaskowskiego to słowa palcem po wodzie pisane bez pokrycia po prostu sprzedawanie ludziom kitu.
HANS
miesiąc temu
Mówią "Duda to marionetka", a Komorowski nie był, i myślicie, że Trzaskowski nie będzie? Że Soros zafundował mu studia i niczego nie chce w zamian?
MAJKA
miesiąc temu
trzaskowski opowiada bajki. niech weżmie się za prawdziwą pracę
bCOpHMlf
PO Jeep
miesiąc temu
Peowcy możecie spokojnie głosować na swoich! Oni by nigdy nie podnieśli wieku emerytalnego tak jak PiS. Możecie spokojnie protestować oni nie będą was pałować czy do was strzelać tak jak robi to pisowska policja! Nie będzie żadnego LGBT i małżeństw homoseksualnych jak to chce PiS! To wy będziecie jeść ośmiorniczki a rządzący szczaw i mirabelki! Oni wam dadzą 500+ nawet na nienarodzone dzieci, zmniejszą podatki, podniosą płace i obniża ceny! Normalnie będzie druga Japonia albo trzecia Irlandia czyli w sumie piąty Madagaskar!
Xyz
miesiąc temu
Tylko pozostało mieć nadzieję że Polska będzie Polska
Najnowsze komentarze (189)
Teresa
miesiąc temu
Czy pelo dotrzymało kiedykolwiek jakaś obietnice ?!
Ratar
miesiąc temu
Trzaskowski miał czas w Warszawie żeby pokazać jakim wspaniałym jest gospodarzem a z 77 obietnic wywiązał się raptem z dwóch.
jadzia
miesiąc temu
Ja i tak zagłosuję na bosaka.
Zoska piwko
miesiąc temu
Tylko nie Trzaskowski. Ja nie chcę mieć Niemców i Rosjan w swoim kraju. My jesteśmy Polakami.
GlosNaZmiane
miesiąc temu
Albo godny naród we wspólnocie z innymi narodami w UE,gdy poprzemy Trzaskowskiego, albo drożyzna, paszporty, głód i nędza Polaków poza UE, tak jak narody na wschodzie.
kierowca
miesiąc temu
Trzaskowski to wybór, by Polska była w UE. Duda to wybór, by Polska była jak Ukraina...
Obywatel
miesiąc temu
Jak łatwo obiecać... Dotrzymać słowa już trudno... Zaufać PO... Trza być naiwnym...
J23-Janek
miesiąc temu
Nie trzeba dużo dywagować wystarczy analiza rządów PO/PSL a ZJEDNOCZONA PRAWICA. Jednakże znam bardzo wielu ludzie, którzy nie nauczyli się samodzielnego myślenia i są bardzo podatni ma sugestie chociażby były niezgodne z ich poglądami.
bCOpHMkX
Rik
miesiąc temu
Tylko Duda
Polka
miesiąc temu
Glosujcie na R. Trzaskowskiego i za rok zobaczymy! Sprzeda Polske, zabierze co dal Prezydent Duda i bedzie sie smial, jak teraz w TVN. Zycze powodzenia! Narod sam sie przekona, ale bedzie za pozno :( Pozdrawiam Wszystkich Polakow!
Bora
miesiąc temu
Boże chroń Polskę przed Trzaskowskim.
Pabbllo
miesiąc temu
czy chcemy kaczyńskiego? to jest wybór za kaczyńskim lub nie
Polak
miesiąc temu
Czy wy wszyscy zdajecie sobie sprawę z sytuacji w kraju ???, ceny mamy wyższe niż na zachodzie . Przykład domestos litrowy w Anglii kosztuje 5 zł , to tylko przykład . Nie dajcie się zwieść obietnicom ówczesnego prezydenta , zadbajcie o dobro swoich dzieci i wnucząt .
Hokos place
miesiąc temu
Prezydent Duda niezmiennie prowadzi w sondażach i nie jest to kwestia przypadku.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić