Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Nowa obietnica Andrzeja Dudy. Światłowód w każdym domu w Polsce

17

Karta Wolności w Sieci to nowy dokument, który zaprezentował w trakcie swojej kampanii wyborczej Andrzej Duda. Jednym z jego najważniejszych postulatów jest doprowadzenie światłowodu do każdego mieszkania w Polsce w ciągu najbliższych pięciu lat.

Wybory 2020. Nowa obietnica Andrzeja Dudy. Światłowód w każdym domu w Polsce
Światłowód w każdym mieszkaniu - to nowa obietnica Andrzeja Dudy (PAP, Lech Muszyński)

Swoje nowe obietnice wyborcze, Andrzej Duda przedstawił podczas spotkania z mieszkańcami Sulęcina. "Wiem najlepiej, jaka jest wartość internetu, jako przestrzeni, gdzie możesz (...) wyrazić swoje zdanie i podzielić się tym zdaniem z innymi" - mówił prezydent podczas wystąpienia.

Transformacja cyfrowa jest jednym z najważniejszych aspektów świadczących o poziomie konkurencyjności danego państwa na globalnej arenie. Właśnie dlatego, prezydent Andrzej Duda zdecydował się zaprezentować nowy dokument przedstawiający plany dotyczące szeroko rozumianej aktywności w Internecie. Projekt przyjął nazwę "Karty Wolności w Sieci".

Karta Wolności w Sieci. Jakie są jej założenia?

Dokument niesie za sobą jedno, główne przesłanie - "Tak dla wolności, nie dla cenzury w Internecie". Wśród najważniejszych elementów, które są zawarcie w projekcie, znajdują się:

  • Brak zgody na działania UE, które ograniczałyby wolność w Internecie (odmowa przyjęcia ACTA2)
  • Sprzeciw wobec filtrowania i monitorowania treści w Internecie
  • Zapewnienie przejrzystości mechanizmów, na podstawie których duże platformy cyfrowe moderują treści umieszczanie przez użytkowników
  • Dbanie o prawa użytkowników w sieci i ochrona prywatności
  • Światłowód (szerokopasmowe łącze) dostępny w każdym domu/mieszkaniu
Każdy z nas taki szerokopasmowy internet będzie miał, wierzę w to, że w ciągu najbliższych 5 lat ten program Internetu dla każdego uda nam się zrealizować - zapowiedział Duda.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić