o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wybory 2020. Nowy sondaż. Spada poparcie dla Dudy. Zaskoczenie na 2. miejscu

195
Podziel się

Andrzeja Duda ma w tym momencie 40-procentowe poparcie. W porównaniu do wyników sondaży przedwyborczych z ubiegłego tygodnia spadło on aż o 12 proc. Szykuje się druga tura wyborów prezydenckich 2020.

Wyniki sondażu prezydenckiego niekorzystne dla Dudy
Wyniki sondażu prezydenckiego niekorzystne dla Dudy (Getty Images)
bDgkKGyd

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż

Według wyników najnowszego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Super Express”, obecny* prezydent Andrzej Duda* nadal prowadzi. Nie ma jednak powodów do radości - jego poparcie spadło z 52 na 40,57 proc. Tymczasem* Szymon Hołownia* notuje coraz lepsze wyniki (20,34 proc.), zostawiając daleko w tyle pozostałych kandydatów. I to właśnie on dostałby się do drugiej tury.

Trzeci jest Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 14,39 proc. Na kolejnym miejscu Małgorzata Kidawa-Błońska (10,49 proc.), a po niej Robert Biedroń (9,56 proc.) i Krzysztof Bosak (4,65 proc.).

bDgkKGyf

*Jeśli zatem wybory prezydenckie odbyłyby się w niedzielę 10 maja, Andrzej Duda nie wygrałby w pierwszej turze. * Konieczna byłaby druga tura, w której zmierzyłby się z Szymonem Hołownią.

Szymon Hołownia miałby spore szanse, by zostać prezydentem RP. Jak powiedziała "Super Expressowi” prof. Ewa Marciniak, politolog z UW, Hołownia maksymalnie wykorzystuje do kampanii media społecznościowe (np. Facebooka), jest też bezpartyjny, a tego właśnie oczekuje spora część Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDgkKGyl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDgkKGyG
KOMENTARZE
(195)
qwerty
6 miesięcy temu
Jaki portal takie niusy.
asa
6 miesięcy temu
HAHAHAHAHAHA KOMU TEN KIT ?
Anka
6 miesięcy temu
Szymon Hołownia Naszym Prezydentem 💛💛💛
bDgkKGyH
sdfftgg
6 miesięcy temu
Ależ ten polski naród jest niezdecydowany :) W jednym tygodniu 65 % w drugim 40% , niektórzy w jednym miesiącu 22 % w drugim 2 %. :) ??? Aż strach iść głosować i to nie z uwagi na koronawirusa. Ale tak poważnie czy ktoś wte sondaże jeszcze wieży? Wszystko zależy kto je robi i dla kogo :)
ObywatelT
6 miesięcy temu
Nawet mój kot byłby lepszy od Dudy. Ja jednak - po zastanowieniu - stawiam na Hołownię. V
Najnowsze komentarze (195)
Długopis
4 miesiące temu
Czy któryś poprzedni prezydent Vetował ustawy jeżeli ustawy trafiały z partii z której się wywyodził? Duda stawiał Veto 9 razy do ustaw. Podpisał 21. Bronisław Komorowski, prezydent Polski w latach 2010-2015, podczas swojej kadencji zawetował łącznie cztery ustawy, w tym trzy wnioskowane przez przedstawicieli swojej partii – Platformy Obywatelskiej. Natomiast obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda od 2015 roku zawetował w sumie dziewięć ustaw, w tym pięć autorstwa przedstawicieli jego macierzystego ugrupowania – Prawa i Sprawiedliwości. Normalne jest, że jak Prezydent mysli tak jak PIS to popiera ich koncepcje na Państwo. Ludzie pomyślcie czasami- myślenie się opłaca.
Nik
6 miesięcy temu
Tylko nie duda !!!
zeb
6 miesięcy temu
dalej układ POPIS, kiedy Polacy obudzą się i zauważą że jedynie Bosak ze wszystkich kandydatów jest wrogiem tego antypolskiego układu przy władzy
Ja, Polak
6 miesięcy temu
Hołownia to nie polityk. To aktor. Polityk nigdy nie puści łez, gdy myślę że taki placzek negocjuje z Ameryką czy Niemcami, to mnie smiech ogarnia jeśli bym kogoś tak niepowaznego wybrał. Wieje populizmem, banalami i przekupnymi słowami jak za po.
Kamila
6 miesięcy temu
Szymon WYGRA 💛
Inez
6 miesięcy temu
Hołownia sobie na to zapracował. Zobaczcie ile serca wkłada wkłada w kampanię, jakich ma ekspertów ile czasu spędza na walkę.
mazzy
6 miesięcy temu
Szymon Hołownia nasz Prezydent V
Ania
6 miesięcy temu
Zasłużone brawa dla Szymona Hołowni 👏👏👏
bDgkKGyz
Pablo
6 miesięcy temu
💛💛💛💛💛Tylko Szymon!
1952
6 miesięcy temu
Szymon Hołownia Naszym Prezydentem! Wygramy ! Nie może znowu być Prezydent związany z Partią!
Aaacja
6 miesięcy temu
💛💛💛 Szymon Holownia moim prezydentem.
Wdowka
6 miesięcy temu
💛💛💛💛
Szymon wygra
6 miesięcy temu
Cieszę się, ze w końcu będzie prezydent bezpartyjny
krk
6 miesięcy temu
Szymon najlepszym prezydentem. Tak dalej a wygra w I turze :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić