Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Wybory 2020. Oświadczenie Andrzeja Dudy

10
Podziel się

Andrzej Duda wydał oficjalne oświadczenie. Pojawiały się przypuszczenia, że odniesie się do wyborów prezydenckich. Nic jednak o nich nie wspomniał. Głównym tematem był gazociąg Baltic Pipe.

Wybory 2020. Oświadczenie Andrzeja Dudy
(Getty Images)
bEITJxKd

W poniedziałek 4 maja o godzinie 8:15 prezydent Andrzej Duda wydał oficjalne oświadczenie. Ani słowem jednak nie wspomniał o swojej ewentualnej dymisji (taki scenariusz zakładał portal Onet). Nadal też nie wiadomo, czy 10 maja odbędą się wybory prezydenckie.

Cały czas nie jest jeszcze na 100 proc. pewne, czywybory korespondencyjne odbędą się w najbliższą niedzielę. Ten tydzień jest kluczowy i wszystko będzie się rozstrzygać w najbliższych dniach. Opór opozycji i części społeczeństwa wobec wyborów w formie korespondencyjnej sprawił, że PiS szuka alternatywnego rozwiązania. Jak podał Onet, jednym z nich miałaby być dymisja Andrzeja Dudy.

bEITJxKf

Oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy

Głównym tematem było rozpoczęcie budowy gazociągu Baltic Pipe, który biegnie z szelfu norweskiego do Danii, a następnie poprzez Danię i z Danii do Polski, na wybrzeże - do Trzęsacza. - To bardzo dobry czas dla Polski i to nie tylko na najbliższy czas, ale wierzę w to głęboko, że na dziesięciolecia - powiedział 4 maja Andrzej Duda. Prace przy budowie gazociągu ruszą niebawem. O wyborach prezydenckich natomiast prezydent w ogóle w oświadczeniu nie wspomniał.

Budowa gazociągu Baltic Pipe to ważny moment dla Polski. - Jeżeli mówimy o pełnej dywersyfikacji dostaw gazu do Polski, jeżeli mówimy o pełnym uniezależnieniu Polski jako odbiorcy od Rosji, to właśnie to jest ten milowy krok na drodze do tego nieuzależnienia – powiedział w swoi oświadczeniu prezydent Andrzej Duda.

bEITJxKl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEITJxKG
KOMENTARZE
(10)
Co to
rok temu
ma być? Jest cisza wyborcza a temu wolno?
pit
rok temu
co raz bardziej okrągły ten Duda.
PIT
rok temu
tylko 100 % frekwencja wyborców gwarantuje przegraną PIS, bojkot to ich wygrana.
bEITJxKH
GOść
rok temu
No to zagrał POstKOmunie i Putinowi na nosie!
pisowski nab.
rok temu
Panie Duda wstydu oszczędź....mamy dosyć pana kłamstw i nieprzestrzegania norm prawnych jako "prezydenta", który składa podpis - bez czytania i zrozumienia treści, które są tam zawarte .. Dosyć już pan nagrabił !!! kupno i budowa apartamentu w KRAKOWIE za jedną pensję prezydencką -nie małą wprawdzie ALE w ciągu 5-ciu lat taki dorobek majątkowy to głupi by się zdziwił i zapytał SKĄD KASA NA TAKI LUKSUS ????
Jan
rok temu
No to zagrał POstKOmunie i Putinowi na nosie!
aza
rok temu
Ten pan nazywany prezydentem i jego niemowa to SYMBOL niszczenia POLSKI. Tak postępują najeźdźcy !!!! Niszczyć, niszczyć, niszczyć.
Wyborca
rok temu
Panie Duda odejdź Pan z chonorem a nie ze smrodem pisowskim. Mamy dość tego waszego kłamstwa. Na stołki czekają inni
007
rok temu
no i gra i buczy jak zespół z kampuczy
007
rok temu
no i gitara
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić