Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Tłumy w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej. Zabrakło czystych list

20

Wybory 2020. W Białce Tatrzańskiej i Zakopanem pojawiły się problemy z głosowaniem. Kart nie otrzymali niektórzy turyści, którzy przybyli z zaświadczeniami. Dlaczego?

Wybory 2020. Tłumy w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej. Zabrakło czystych list
Problemy z głosowaniem w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej (PAP)

Sprawę nagłaśnia Tygodnik Podhalański. Jedna z czytelniczek gazety poinformowała jej redakcję, że nie może zagłosować, bo "okazuje się, że nie mają listy, na którą dopisują wyborców".

List zabrakło chwilowo. Najprawdopodobniej organizatorzy głosowania nie spodziewali się aż tak wysokiego zainteresowania. Turyści tłumnie ruszyli do urn.

Sprawa jest już załatwiona - zostały dowiezione czyste formularze. Był też problem, by dojechać samochodem na miejsce, bo w Zakopanem są korki. W Białce Tatrzańskiej dostali kilka czystych formularzy, które sami sobie kserują, by wystarczyło - mówi Maria Zięba, szefowa nowosądeckiej okręgowej komisji wyborczej, cytowana przez 24tp.pl.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Do głosowania w miejscowościach turystycznych odniosła się też przedstawicielka PKW. - Na tę chwilę w miejscowościach turystycznych nie zostały uruchomione rezerwowe karty do głosowania - mówiła na konferencji prasowej sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Magdalena Pietrzak.

Wybory 2020. Niebawem już wszystko będzie jasne

Lokale wyborcze w naszym kraju będą otwarte do godziny 21:00. Później oddawanie głosów nie będzie już możliwe.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy poznamy dokładne wyniki II tury wyborów prezydenckich 2020. O godz. 21 należy się spodziewać wyników sondażu exit poll. Możliwe jednak, że niewiele nam to powie - ze względu na błąd statystyczny.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić