Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Wpadka Andrzeja Dudy po ogłoszeniu wyników. Zapomniał o ważnej kwestii

107

Andrzej Duda według sondażowych wyników exit poll wygrał pierwszą turę wyborów z wynikiem blisko 42 proc. poparcia. W Łowiczu przemawiał do członków swojego sztabu wyborczego oraz publiczności tam zgromadzonej. Podczas długiego wystąpienia, prezydentowi przydarzyła się jednak wpadka.

Andrzej Duda nie podziękował swojej żonie podczas przemówienia
Andrzej Duda nie podziękował swojej żonie podczas przemówienia (PAP)

28 czerwca odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Polacy zmobilizowali się na ten dzień i według ostatnich dostępnych danych prawie 63 proc. osób uprawnionych do głosowania zrobiło to do godziny 21:00. Wynik frekwencji powinien jeszcze urosnąć po opublikowaniu oficjalnych wyników przez PKW.

Pierwszą turę wygrał Andrzej Duda. Według sondażu exit poll, obecny prezydent RP uzyskał w niej 41,8 proc. poparcia i wyprzedził kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Polityk KO uzyskał wynik 30,4 proc. głosów i to między tą dwójką rozegra się walka w drugiej turze.

Przemówienie Andrzeja Dudy. Zapomniał o swojej żonie?

Tuż po ogłoszeniu wyników na scenie w Łowiczu pojawił się Andrzej Duda. Prezydentowi ciężko było dojść na początku do głosu ze względu na długie i głośne okrzyki "Andrzej Duda!" oraz śpiewane przez osoby zgromadzone "Sto lat".

Gdy Duda doszedł do głosu, postanowił podziękować przede wszystkim swoim kontrkandydatom. Podziękowania powędrowały także między innymi do całego sztabu wyborczego, wolontariuszy oraz do tych, którzy zdecydowali się oddać swój głos właśnie na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas podziękowań zabrakło jednak wymienienia z imienia i nazwiska żony prezydenta, Agaty Kornhauser-Dudy, która przez najdłuższy czas była u boku swojego męża. To właśnie żony u boków kandydatów odgrywają znaczącą rolę w ciężkiej, wyborczej walce. Nie zapomnieli o tym inni kandydaci, którzy podczas swoich przemówień kierowali wiele ciepłych słów w kierunku swoich partnerek. Żona wciąż aktualnego prezydenta RP nie przebywała również na scenie obok Andrzeja Dudy podczas jego wystąpienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić