Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Rafał Trzaskowski o wyniku wyborów: "Pokazałem, że mogę być kandydatem zmiany"

79
Podziel się

Według sondażu exit poll Rafał Trzaskowski uzyskał 30,4 proc. głosów w wyborach prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej skomentował w czasie wieczoru wyborczego wynik głosowania oraz fakt, że w drugiej turze będzie mierzył się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rafał Trzaskowski przemawiał do zgromadzonych w Warszawie
Rafał Trzaskowski przemawiał do zgromadzonych w Warszawie (PAP)
bCGzwTxh

Rafał Trzaskowski w mowie skierowanej do wyborców w czasie konferencji skomentował wyniki wyborów prezydenckich. Przemawiając na warszawskim Powiślu do zgromadzonych osób, przede wszystkim wyraził zadowolenie z tego, że to on przeszedł do drugiej tury, w czasie której zmierzy się z Andrzejem Dudą, który według wstępnych wyników uzyskał 41,8 proc.

Z takimi wynikami można się iść bić o Polskę - powiedział prezydent Warszawy w pierwszych słowach, następnie kierując podziękowania dla swojej rodziny "za wytrwałość", Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz senatu i "samorządowców z charakterem i kręgosłupem".

Trzaskowski wyraził przekonanie, że dzięki mobilizacji jego zwolenników, zwłaszcza spośród członków samorządów, ma szansę wygrać te wybory. "Zwyciężymy!", skandował tłum zebrany na placu pod centrum handlowym "Elektrownia Powiśle".

bCGzwTxj

Rafał Trzaskowski o wynikach wyborów

Ponad 58 procent Polaków pokazało, że chce zmiany. Pokazałem, że mogę być kandydatem zmiany. To będą wybory między Polską otwartą, a Polską, która szuka wroga. Między prezydentem, który szuka zgody, a tym który chce tylko dzielić. Między między tymi, którzy szanują prawa kobiet i tymi, którzy tego nie robią - mówił kandydat KO, dodając, że kandydat partii rządzącej, zamiast słuchać, cały czas wmawia, że coś dał ludziom.

Na trybunie wokół Trzaskowskiego zgromadzili się m.in. jego żona i dzieci, Małgorzata Kidawa-Błońska, Borys Budka czy marszałek senatu, Tomasz Grodzki.

Już niedługo zadecydujecie, czy będziecie mieli silnego prezydenta, który patrzy władzy na ręce, czy takiego, który nie szanuje nawet swojego podpisu. - komentował prezydent Warszawy, na co odpowiadały mu okrzyki "Rafał! Rafał!" oraz "Mamy dość!".

Trzaskowski stwierdził też, że "wyniki wyborów pokazały, że wiele Polek i Polaków nie zgadza się z nami". Zapewnił, że planuje wyciągać rękę również do wyborców Andrzeja Dudy, a także utrzymać 500 plus i wiele innych świadczeń, a także pokazać, że nie jest ich wrogiem i zakończyć walkę między obozami PiS a PO. Podziękował również Szymonowi Hołowni, który zmobilizował osoby, które wcześniej nie chodziły na wybory i "uniósł się ponad spór polityczny".

bCGzwTxp

Według sondażu exit poll, przeprowadzonego przez agencję Ipsos, pierwszą turę wyborów zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 41,8 proc. głosów. 30,4 proc. otrzymał Rafał Trzaskowski, a 13,3, Szymon Hołownia. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Bosak, Robert Biedroń oraz Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj także:

Zobacz także: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz ma propozycję dla Rafała Trzaskowskiego. "Zaproszę go do współpracy"

bCGzwTxq
bCGzwTxK
KOMENTARZE
(79)
Czajka
1 tyg. temu
Wystarczy szamba w Warszawie, nie chcę szamba w całej Polsce!
Janek
1 tyg. temu
Pokazalem pokazalem jak sie w majtki ze...em .Moze byc prezydentem ale Czajki
nemo
1 tyg. temu
CHROŃ PANIE POLSKĘ PRZED szambonurkiem
bCGzwTxL
Dave
1 tyg. temu
Szambo rafal
Dave
1 tyg. temu
Do szamba z dziadem
Najnowsze komentarze (79)
wyborca
6 dni temu
No już zmieniłeś stolicę w wenecje wystarczy tego!!!
stefan
6 dni temu
obecny prezydent podpisał wszystkie ustawy przeciwko narodowi !
Anka
7 dni temu
Prezydent, który nie pamięta czy był posłem, nie pamięta na co głosował, to zacznie od podwyższenia wieku emerytalnego, wszystkie dodatki będą zabrane, ja z nich nie korzystam, ale ludzie biedni potrzebują tych pieniędzy, będzie wchodził do tyłka Niemcom i Ruskom, a niech rozkradną tą Polskę.
Sarah
7 dni temu
Dyskutowana w Belgii ustawa zamierza wprowadzić przestępstwo „utrudniania w aborcji”, proponuje aborcję na życzenie do 18. tygodnia ciąży, skraca czas obowiązkowej refleksji z sześciu dni do 48 godzin, wprowadza też wysokie grzywny za utrudnianie kobiecie dostępu do klinik aborcyjnych.
gość
7 dni temu
zmiany na pewno , ale czy na lepsze to już inna sprawa ale zmiany tak, może nocnej zmiany...
Ana
7 dni temu
Żaden Trzaskowski naszemu szanowanemu prezydentowi do pięt nie dorasta pod względem wszystkiego.....
Lily
7 dni temu
Tylko Andrzej Duda!!!!
Jax
7 dni temu
No i POlak mondry PO szkodzie a siedzi na gałęźi i ja POdpiluje a POtem ? To sie sami zapytajcie
bCGzwTxD
asa
7 dni temu
TW JUSTYNA TO CZASAMI NIE JEGO MAMA ?
asa
7 dni temu
TW JUSTYNA TO CZASAMI NIE JEGO MAMA ?
asa
7 dni temu
"AURORA" "AURORA" "AURORA"
asa
7 dni temu
"AURORA" "AURORA" "AURORA"
Ccc
1 tyg. temu
Trzaskowski jest na drugim miejscu tylko dlatego bo ma poparcie przez Tuska,byłych prezydentów ,i tych co nienawidzà Kaczyńskiego i POKO chce dalej okradać Polskę i społeczeństwo a na Polskę pracowali nasi dziadkowie i rodzice żeby nam się żyło lepiej.
ŚWIATŁOŚĆ
1 tyg. temu
PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM POLSKI NA WIEKI WIEKÓW AMEN!!! OM!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić