Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Znakomita frekwencja podczas głosowania. Są wyniki sondażowe

3

28 czerwca o godzinie 21:00 pojawiły się sondażowe wyniki exit poll wyborów na prezydenta RP. Według badania, do drugiej tury weszli Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Podano jednocześnie frekwencję na godzinę 21:00.

Wybory 2020. Znakomita frekwencja podczas głosowania. Są wyniki sondażowe
(PAP)

PKW podczas swojej oficjalnej konferencji poinformowała, że frekwencja wyborcza na godzinę 17:00 wynosiła ponad 47 proc. Pięć lat temu w pierwszej turze w całej Polsce frekwencja do godz. 17 wyniosła 34,41 proc. Rekord frekwencji w Polsce padł w 1995 r., kiedy w I turze wyborów prezydenckich poszło do głosowania blisko 65 proc., a w drugiej niemal 70 proc. uprawnionych.

Według danych dostarczonych przez Ipsos, frekwencja wyborcza na godzinę 21:00 wyniosła aż 62,9 proc. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wielu Polaków nadal stało wtedy w kolejce do oddania swojego głosu, dlatego końcowe wyniki frekwencji będą jeszcze wyższe.

Wybory 2020. Będzie druga tura

Pierwsza tura głosowania odbyła się 28 czerwca. Andrzej Duda uzyskał 41,8 proc. poparcia, natomiast Rafał Trzaskowski 30,4 proc. To między nimi rozegra się ostateczna walka o fotel prezydenta RP.

Na trzecim miejscu uplasował się niezależny kandydat Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 13,3 proc.osób. Tuż za podium znalazł się Krzysztof Bosak (7,4 proc.). 2,9 proc. poparcia uzyskał Robert Biedroń, a 2,6 proc. - Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić