Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Frekwencja wyborcza z godz 17:00. Najnowsze dane PKW.

12
Podziel się:

Trwa druga tura wyborów prezydenckich. O godz. 18:30 Państwowa Komisja Wyborcza zorganizowała konferencję prasową, podczas której podała najnowsze informacje dotyczące frekwencji.

Wybory prezydenckie 2020. Frekwencja wyborcza z godz 17:00. Najnowsze dane PKW.
PKW podała najnowsze dane dotyczące wyborów prezydenckich (PAP, Paweł Supernak)

Wybory prezydenckie 2020. Frekwencja z godz. 17

PKW poinformowała, że frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52,1 proc. W pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca, do godz. 17 zagłosowało 47,89 proc. uprawnionych do głosowania.

Oznacza to, że frekwencja na godz. 17 jest wyższa niż w pierwszej turze wyborów. Najwyższą frekwencję stwierdzono w woj. mazowieckim (55,55 proc.), woj. małopolskim (54,58 proc.) i woj. łódzkim (52,96 proc.). Najniższą frekwencję odnotowano w woj. opolskim (46,20 proc), woj. warmińsko-mazurskim (48,65 proc.) i woj. lubuskim (49,91 proc.).

Jeżeli chodzi o większe miasta, najwyższą frekwencję stwierdzono w Warszawie (57,69 proc.). Na drugim miejscu Zielona Góra z frekwencją 57,24 proc., a na trzecim Poznań 55,8 proc. Najniższą frekwencję odnotowano w Gdańsku (50,98 proc.), Katowicach (51,71 proc.) i Gorzowie Wielkopolskim oraz Łodzi (w obu miastach 51,91 proc.).

Najwięcej wyborców zagłosowało w gm. Klwów w powiecie przysuskim w woj. mazowieckim. Tam frekwencja wyniosła 81,52 proc.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował również, że odnotowano 382 incydenty związane z wyborami. Podkreślił, że nie były to znaczące wykroczenia i nie ma informacji o zdarzeniach, które mogłyby wpłynąć na przedłużenie ciszy wyborczej.

Kiedy poznamy wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich?

Lokale wyborcze są otwarte od godz. 7:00 do 21:00. Tuż po ich zamknięciu poznamy wyniki sondażowe exit poll. Oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej zostaną opublikowane najwcześniej w poniedziałek, po otrzymaniu danych ze wszystkich obwodów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Lolek
2 lata temu
Piskorski boją się demokracji . Nie bójcie się , będą budowane nowe więzienia.
Nie lekajcie
2 lata temu
sie Polacy jest dobrze
stefan
2 lata temu
sprzedadzą nas do reszty
Ania
2 lata temu
pewnie frekwencja byłaby większa gdyby rozpatrzono wnioski osób, które w dniu wyborów znajdowały się poza miejscem zamieszkania... Ja taki wniosek składałam jeszcze przed pierwszą turą i niestety urzędnicy nie zdążyli go rozpatrzeć. Od Państwa z komisji wyborczej wiem, że takich ludzi jak ja było więcej
pesymista
2 lata temu
Bez względu na wynik wyborów,prezydentem na następne pięć lat będzie Kaczyński albo Merkel.
EuPi
2 lata temu
Już sa sygnały fałszowania!
Kaśka
2 lata temu
Polska -Niemcy 57 do 43
(A)
2 lata temu
2/3 Polaków w ogóle nie czyta książek. Poziom edukacji spada przy okazji każdej kolejnej reformy. Dla wielu ludzi życie zasiłków jest na tyle atrakcyjne, że nie chce im się podjąć wysiłku, by coś zmienić.Dobrze, że chociaż zaczęli chodzić na wybory. Może to będzie przełomowy moment. Może przestanie nam wystarczać siedzenie przed telewizorem za pieniądze z opieki społecznej. Polska jest naszym wspólnym dobrem, ale też wspólnym obowiązkiem i wspólną odpowiedzialnością.
Jerzy
2 lata temu
Ważne, ze frekwencja jest wysoka. W takim kraju jak Dania jest zawsze wyższa niż 80% i tak ma być też w Polsce
Swojak
2 lata temu
Wybory to coś najważniejszego bo wybieramy nie tylko głowę państwa ale i strażnika konstytucji a obecny nie jest ani jednym ani drugim
Wace
2 lata temu
Jest super
Mag
2 lata temu
Frekwencja super. Wszyscy powinni głosować i interesować się ekonomią i polityką kraju i świata
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić