Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wybory prezydenckie 2020. Biskupi postanowili zaapelować do polityków

9
Podziel się

Biskupi zdecydowali się zaapelować do polityków w sprawie nadchodzących wyborów prezydenckich. Zwracają się z prośbą, aby obóz rządzący i opozycja wypracowali wspólne stanowisko.

Biskupi apelują do polityków
Biskupi apelują do polityków (Getty Images)
bEIPinQl

Apel został przekazany przez biuro prasowe KEP. Biskupi zaznaczają w nim, że Kościół nie ma mandatu, który pozwoliłby na uczestnictwo w czysto politycznych sporach na temat formy czy terminu wyborów, a tym bardziej, żeby opowiadać się za tym lub innym rozwiązaniem.

Misją Kościoła w takiej sytuacji jest jednak zawsze pełne życzliwości przypominanie o szczególnej moralnej i politycznej odpowiedzialności, jaka spoczywa na uczestnikach życia politycznego - taki fragment apelu Rady Stałej KEP pojawił się na portalu tvp.info.

Zobacz także: Michał Kamiński stoi za akcją rozbijania Zjednoczonej Prawicy? Reakcja Jarosława Gowina

bEIPinQn

Biskupi przekazali, że doceniają zaangażowanie władz państwowych i samorządowych. "Życzymy odpowiedzialnym za rządy naszym państwem, aby potrafili opracować i wdrożyć najodpowiedniejsze mechanizmy w celu rychłego pokonania epidemii. Przypominamy, że racją istnienia każdej władzy jest troska o dobro wspólne, które obejmuje całokształt takich warunków życia społecznego, w jakich ludzie mogą pełniej i szybciej osiągnąć swą własną doskonałość" - podkreślili duchowni.

Wybory 2020. Rada Stała KEP prosi o dialog

Biskupi zwrócili się do odpowiedzialnych za losy naszego państwa, "aby w dialogu między stronami poszukiwać takich rozwiązań, które nie budziłyby wątpliwości prawnych i podejrzenia nie tylko o naruszenie obowiązującego ładu konstytucyjnego, ale i przyjętych w demokratycznym społeczeństwie zasad wolnych i uczciwych wyborów”.

bEIPinQt

Kwestia wyborów prezydenckich 2020 budzi wiele kontrowersji. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że odbędą się one w formie korespondencyjnej już 10 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEIPinQO
KOMENTARZE
(9)
Wania
rok temu
Zobaczycie co będzie się działo w czerwcu,lipcu,sierpniu,...piękne gorące lato mnóstwo plażowiczów,tetniące resteraucje,hotele pełne klientów,balangi na całego....taki będzie efekt...i tak zwalczymy razem wspólnie koronaświrusa.pzdr
Wania
rok temu
Patrzcie ludzie nawet purpuratom zamkneli dzioby,jak żyję ponad 60 lat czegoś takiego nie widziałem...hahahahhahahahahaha
A ci czego?
rok temu
Wy. Wyzyskiwacze i nieroby jesteście od głoszenia mitologii. Od polityki są politycy. Od prawa prawnicy. A od płacenia podatków wszyscy - Wy też, darmozjady w swoich mundurkach.
bEIPinQP
Moher
rok temu
Najwieksza zaraza dl Polski to kler i Kaczynski z pisobolszewikami
Iga
rok temu
Wybory kosztują ,a nie ma pieniędzy na testy i środki ochrony dla służby zdrowia
Iga
rok temu
Na dzień dzisiejszy to nikt do wyborów nie powinien iść bo są pezprawne naruszają Konstytucję ,nie wszyscy będą mogli głosować ,ludzie mają różne adresy ,a gdzie indziej mieszkają s ci z Polakami za granica
Babcia
rok temu
Rychło w czas ,obudzili się wybory za 13 dni to wszystko powinno być dopięte a oni apelują o rozmowy jakiś cyrk
Krysia
rok temu
a gdzie był kler do tej pory ...czemu siedzą cicho i płaczą że tacy nie ma ? czemu nie apelują o nienarazanie nas ?
Sław
rok temu
Nareszcie jakiś głos rozsądku na tej puszczy- nie jestem może fanem K. Ale zrobiło to na mnie wrażenie - tylko czy apel dotrze w pewne miejsce szarych komórek wiadomo kogo ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić