Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Sondaż exit poll. Kiedy pojawią się pierwsze wyniki II tury wyborów?

1
Podziel się:

Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich 2020. Pierwsze wyniki poznamy tuż po godzinie 21:00. Sondaż exit poll pojawi się po zamknięciu lokali wyborczych. Czy jest on wiarygodny?

Sondaż exit poll. Kiedy pojawią się pierwsze wyniki II tury wyborów?
Wyniki sondażu exit poll od Ipsos pojawią się tuż po zakończeniu głosowania (PAP)

Sondaż exit poll - kiedy i jak jest przeprowadzany?

Sondaż exit poll podczas II tury wyborów prezydenckich przeprowadza firma Ipsos - ta sama, która wykonała badanie w czasie I tury, 28 czerwca.

Na czym polega sondaż exit poll? Ankieterzy firmy Ipsos w czasie trwania głosowania, 12 lipca, proszą osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. "Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania" - informuje Ipsos. Badanie przeprowadza się przed 500 losowo wybranymi komisjami wyborczymi.

Wyniki sondażu exit poll będą zawierały informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydenta Polski. Pojawi się też informacja o frekwencji wyborczej. Pierwsze wyniki zostaną zaprezentowane na antenie Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat oraz TVN.

Czy sondaż exit poll jest wiarygodny?

Oczywiście jest to tylko badanie, a nie oficjalne wyniki, dlatego istnieje pewien margines błędu. Niemniej, jak pokazała już I tura wyborów prezydenckich 2020, różnica między wynikami sondażu exit poll a danymi PKW nie była zbyt duża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Rafalin
2 lata temu
Odpowiadam na pytanie;wyniki wyborów ogłosimy po końcu drugiej tury! Czyli po wyborach! Proszę już nie zadawać takich pytań! Temat zastępczy!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić