Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Wybory prezydenckie 2020. Jaki będzie termin wyborów?

3
Podziel się

Nadal nie wiadomo, czy wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja w formie korespondencyjnej. Dowiemy się tego najwcześniej w czwartek.

Wybory prezydenckie 2020. jaki będzie termin wyborów?
Wybory prezydenckie 2020. jaki będzie termin wyborów? (Getty Images)
bEUtnnSJ

Czy Polacy będą głosować 10 maja 2020? *Sytuacja dalej jest niepewna. Jak podał portal rp.pl, co najmniej do czwartku potrwa stan niepewności związany z *wyborami prezydenckimi. Tymczasem w obozie władzy bardzo szybko zmieniają się scenariusze. Według ustaleń rp.pl, rządzący mają nadzieję, że w czwartek uda się odrzucić poprawki Senatu do ustawy wprowadzającej powszechne głosowanie korespondencyjne.

Wybory prezydenckie w niedzielę 10 maja - nadal nie wiadomo, czy się odbędą

Termin 10 maja na przeprowadzenie wyborów prezydenckich nie jest już do końca realny. Jak przyznał w poniedziałek w Radiu ZET wicepremier Jacek Sasin, ten termin jest "trudny do zorganizowania".

bEUtnnSL

*W kwestii wyborów prezydenckich wracamy zatem do punktu wyjścia, nadal nie wiedząc, czy w najbliższą niedzielę odbędzie się głosowanie. *Możliwy jest też scenariusz, że wyboryzostaną przesunięte na 17 lub 23 maja, czyli ostatni możliwy termin. Jak ustalił dziennik "Rzeczpospolita”, rozważane było też złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, by umożliwić mieszane (tradycyjne i korespondencyjne) wybory 23 maja, niemniej władze PiS uznały ten pomysł za "zbyt skomplikowany prawnie i ryzykowny ze względów epidemiologicznych".

*Senat od poniedziałku pracuje nad projektem umożliwiającym głosowanie korespondencyjne i przesunięcie terminu wyborów na 17 lub 23 maja. *Jak podaje rp.pl, wszystko wskazuje na to, że odrzuci ustawę w całości.

bEUtnnSR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUtnnTm
KOMENTARZE
(3)
Głosik
rok temu
Chyba się nie odbędą, ale sprawdzę jak wrócę dziś, 28.06 z lokalu wyborczego. To powiem, czy się odbyły
Marek
2 lata temu
Nie ma potrzeby lamentowac. Tak czy inaczej, bedziemy mieli najlepszego prezydenta w histori galaktyki. Kosciol juz sie tym zajmuje od dawna. Spasiona plebania nieustannie prowadzi kampanie wyborcza.Rozance sa odmawiane i sezon pielgrzymek sie zaczal. Rydzyk i spolka nie zawida Dude i Kaczynskiego. Religijna prawica nie musi sie martwic.
Marek
2 lata temu
Nie ma potrzeby lamentowac. Tak czy inaczej, bedziemy mieli najlepszego prezydenta w histori galaktyki. Kosciol juz sie tym zajmuje od dawna. Spasiona plebania nieustannie prowadzi kampanie wyborcza. Rozance sa odmawiane i sezon pielgrzymek sie zaczal. Rydzyk i spolka nie zawida Dude i Kaczynskiego. Religijna prawica nie musi sie martwic.
bEUtnnTn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić