Wybory 2020. Nowy sondaż. Andrzej Duda ma powody do obaw

165

Wybory 2020. Nowy sondaż wyborczy pokazał ciekawe wyniki. Obecny prezydent Andrzej Duda wcale nie ma powodów do radości. Kontrkandydaci są tuż za nim i depczą mu po piętach. Kogo najbardziej musi obawiać się prezydent?

Wybory 2020. Znamy wyniki najnowszego sondażu.
Wybory 2020. Znamy wyniki najnowszego sondażu. (Getty Images)

Wybory 2020. Czy Andrzej Duda wygrałby w walce 1:1?

Instytut Badań Pollster - dla "Super Expressu" w dniach 15-17 maja 2020 roku - sprawdził, jak wyglądałby wynik wyborów prezydenckich, gdyby Andrzej Duda miał tylko jednego przeciwnika. Czy wygrałby w starciu 1 na 1?

Wybory 2020. Hołownia depcze Dudzie po piętach

Gdyby głosowanie w wyborach prezydenckich 2020 miało zadecydować, który z tylko dwóch kandydatów na prezydenta ma największe poparcie, to w w przypadku walki z Szymonem Hołownią, który ostatnio notuje coraz lepsze wyniki w sondażach, głosy rozkładałyby się 52:49 proc. na korzyść Andrzeja Dudy. Tak wskazuje najnowszy sondaż, przeprowadzony przez Instytut Badań Polister.

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) również byłby tuż za obecnym prezydentem. W starciu 1:1 głosy rozkładałyby się 52:49 proc. (Duda:Kosiniak-Kamysz). Nieco mniej głosów miałby Rafał Trzaskowski (KO) - 47 proc., podczas gdy Andrzej Duda prowadziłby z wynikiem 53 proc.

Wybory 2020 nie odbyły się 10 maja 2020 roku. Jak podała PKW, "nie było możliwości głosowania na kandydatów". W ciągu 14 dni marszałek musi zatem wskazać nową datę wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić