Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski ma ponad 100 tys. podpisów

5

Rafał Trzaskowski osiągnął cel. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP zebrał 100 tys. podpisów wymaganych do rejestracji. Takie informacje podał jego sztab.

Rafał Trzaskowski ma ponad 100 tys. podpisów
Rafał Trzaskowski ma ponad 100 tys. podpisów (PAP)

Współpracownicy Rafała Trzaskowskiego przekazali wiadomość o uzyskaniu wymaganej liczby podpisów w niedzielny poranek. Podali, że udało się zebrać dokładnie 103 648 zweryfikowanych podpisów.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdążył więc przed czasem. Przypomnijmy, że podpisy muszą zostać przez niego złożone w Państwowej Komisji Wyborczej do 10 czerwca. Próg rejestracji to 100 tys. podpisów.

Warto odnotować, że ten wymóg nie dotyczy kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach w dniu 10 maja. Obowiązek zebrania 100 tys. podpisów pojawił się zatem tylko w przypadku Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także: PiS gra dziś "zupełnie różne melodie". Upadł już mit o legendarnej spójności partii

Wybory prezydenckie 2020. Trudności na drodze Trzaskowskiego

Podczas zbierania podpisów kandydat Koalicji Obywatelskiej spotkał się z pewnymi trudnościami. Pojawiły się bardzo niepokojące doniesienia, że ktoś chce go zabić. Na szczęście funkcjonariusze zareagowali w porę i zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który planował zamach na Rafała Trzaskowskiego.

Mężczyzna, który chciał zabić polityka, nie był notowany. W chwili zatrzymania przez policję był trzeźwy. Nie wiadomo, czym się kierował, chcąc zamordować Trzaskowskiego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić