Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Macierewicz stanął w obronie Kaczyńskiego. "Postąpiłbym podobnie"

9

Nie milkną echa słów Jarosława Kaczyńskiego, który postanowił nazwać opozycję "chamską hołotą". Antoni Macierewicz stanął w jego obronie i stwierdził, że... postąpiłby podobnie.

Macierewicz skomentował słowa Kaczyńskiego
Macierewicz skomentował słowa Kaczyńskiego (PAP)

Wiele osób komentuje zachowanie prezesa PiS. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński nazwał opozycję "chamską hołotą". Już wcześniej w jego obronie stanął Ryszard Terlecki. Teraz na podobny ruch zdecydował się Antoni Macierewicz.

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej komentował słowa Kaczyńskiego na antenie Polskiego Radia 24. Relacjonował, że taka postawa lidera PiS była reakcją na okrzyki "zadzwoń do brata", które miały pojawić się na sali sejmowej.

Nie ma słów potępienia dla takich zachowań. Poza tym prezes PiS nie użył ich do całej sali, to była wymiana zdań w wąskim gronie. To nie było publiczne wystąpienie - stwierdził Macierewicz.

Zobacz także: Adam Bielan wskazuje różnice między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim

Antoni Macierewicz broni Jarosława Kaczyńskiego

Polityk Prawa i Sprawiedliwości stanął w obronie Kaczyńskiego. W sformułowaniu "chamska hołota" nie widzi niczego złego. Mało tego, nawet podziela taką wypowiedź.

Nie dziwię się reakcji, sam bym podobnie ją sformułował - podkreślił Antoni Macierewicz, który pełni rolę wiceprezesa PiS.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński użył przytoczonych słów w miniony czwartek. Do słownej przepychanki z udziałem lidera PiS i opozycji doszło w czasie, gdy posłowie pochylali się nad wnioskiem o odwołanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić