Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Ale walka! Najnowsze wyniki

270

W USA trwa liczenie głosów. Oczy wszystkich skierowane są na Arizonę, Georgię, Nevadę i Pensylwanię. Jak wyglądają najnowsze wyniki w stanach, które mogą zdecydować o losie wyborów?

Wybory w USA. Ale walka! Najnowsze wyniki
(EPA, JIM LO SCALZO, PAP)

W USA wciąż trwa liczenie głosów. CNN podaje, że Joe Biden ma 253 głosy elektorskie, a Donald Trump 213. Aby wygrać, kandydat na prezydenta musi mieć ich co najmniej 270. Rywalizacja toczy się jeszcze w czterech kluczowych stanach - Arizonie, Nevadzie, Pensylwanii i Georgii.

We wszystkich tych stanach prowadzi Joe Biden. Jego przewaga nie jest jednak duża - w żadnym ze stanów nie wynosi więcej niż 1,8 proc.

Jak dokładnie wygląda teraz sytuacja w 4 kluczowych stanach? Poniżej prezentujemy szczegółowe dane (tekst będzie aktualizowany).

Nevada (6 głosów elektorskich)

W Nevadzie przeliczono 93 proc. głosów. Biden ma przewagę 22,657 głosów, co odpowiada 1,8 proc. Jest jeszcze ok. 124,5 tys. kart do głosowania, które trzeba przeliczyć. Następna aktualizacja pojawi się o godzinie 12:00 czasu amerykańskiego (18:00 w Polsce).

Pensylwania (20 głosów elektorskich)

W Pensylwanii przeliczono 96 proc. głosów. Pozostało jeszcze ponad 89 tys. kart w całym stanie. Na 20 głosów elektorskich ma szansę Joe Biden, jednak jego przewaga nad Donaldem Trumpem jest niewielka, wynosi bowiem 0,5 proc. (28,833 głosów).

Georgia (16 głosów elektorskich)

Prowadzenie w Georgii także objął Joe Biden, ale różnica między nim a Donaldem Trumpem to niewiele ponad 7 tys. głosów, czyli 0,1 proc. Chociaż przeliczono 99 proc. kart, to wciąż pozostaje ponad 12 tys. kart, których nie sprawdzono.

Arizona (11 głosów elektorskich)

Po przeliczeniu 95 proc. głosów Donald Trump zmniejsza straty w Arizonie. Joe Biden ma 49,6 proc. poparcia, a Donald Trump 48,6 proc. Kandydat Demokratów ma ok. 30 tys. głosów więcej niż jego rywal. Do sprawdzenia jest jeszcze 173 tys. kart.

Zobacz także: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić