Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Niezręczna wpadka Joe Bidena na finiszu kampanii prezydenckiej

34

Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych jest już na finiszu. Nie oznacza to jednak, że kandydaci mogą tracić czujność. Joe Bidenowi przytrafiła się niezręczna wpadka.

Wybory w USA. Niezręczna wpadka Joe Bidena na finiszu kampanii prezydenckiej
Joe Biden miał pomylić Donalda Trumpa z George'em Bushem (PAP)

W trakcie niedzielnego koncertu, Joe Biden zapomniał nazwiska swojego przeciwnika w wyborach prezydenckich. Wpadkę natychmiast zauważył sam zainteresowany. Donald Trump wyśmiał swojego rywala na Twitterze.

Joe Biden nazwał mnie wczoraj George'em. Nie pamiętał nawet mojego imienia – podkreślił Trump.

Wpadka Bidena. Nie pamiętał nazwiska swojego rywala

Amerykański prezydent dodał w poście na Twitterze, że "Kartel fake newsów" sprzymierzony z Demokratami starał się ukryć wpadkę Bidena. Chodzi o media sprzyjające Partii Demokratycznej. Donald Trump stwierdził, że ich dziennikarze musieli wyrabiać nadgodziny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do wpadki doszło podczas koncertu "I will vote", zachęcającego obywateli do głosowania. Joe Biden wystąpił na nim wraz ze swoją małżonką. Podczas wystąpienia miał pomylić Trumpa z Georgem Bushem.

W jakim kraju się obudzimy? Kolejne cztery lata rządów George’a… George’a… – mówił wyraźnie zakłopotany Biden.

Wpadka z nazwiskiem. Donald Trump sam taką popełnił

Komentatorzy zwrócili uwagę na to, że Donald Trump sam ma na koncie wpadki z nazwiskami osób publicznych. Amerykańskiemu prezydentowi przypomniano sytuację, gdy nie mógł sobie przypomnieć nazwiska szefa firmy Apple, Tima Cooka. Trump nazwał go "Timem Apple".

Joe Biden nie jest w swojej pomyłce odosobniony. To nie pierwszy raz, kiedy Donald Trump został pomylony z George'em Bushem. Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi w ostatnich latach kilkukrotnie nazywała Trumpa "Bushem".

Obejrzyj także: Gafa wiceprezydenta USA

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić