JM| 
aktualizacja 

Nie mógł doczekać się końca debaty. Biden powtórzył wpadkę Busha

124

Kandydat Demokratów Joe Biden wyraźnie niecierpliwił się w trakcie debaty prezydenckiej. Spoglądał na zegarek aby sprawdzić, ile czasu zostało do końca starcia. Zarejestrowane przez kamery ujęcie przypomina sytuację sprzed blisko 30 lat, gdy George Bush patrzył na zegarek w trakcie debaty z Billem Clintonem.

Nie mógł doczekać się końca debaty. Biden powtórzył wpadkę Busha
Joe Biden spoglądał na zegarek podczas debaty prezydenckiej (PAP)

W Nashville w stanie Tennessee odbyła ostatnia debata prezydencka. W szranki stanęli ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump oraz kandydat Demokratów Joe Biden. Politycy spierali się między innymi w kwestiach odpowiedzi władz na epidemię koronawirusa, bezpieczeństwa narodowego oraz zmian klimatycznych.

Nie mógł doczekać się końca debaty. Biden spojrzał na zegarek

W pewnym momencie, moderująca debatę Kristen Welker z telewizji NBC zwróciła kandydatom uwagę na kończący się czas. Joe Biden spojrzał wtedy na zegarek. Komentatorzy natychmiast skrytykowali zachowanie doświadczonego polityka.

Joe Biden powinien był nauczyć się od George'a Busha, że podczas debaty nie patrzy się na zegarek – ocenił gubernator Alabamy Will Ainsworth.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Joe Biden patrzył na zegarek. Powtórzył wpadkę Busha

Sytuacja do złudzenia przypomina tę z debaty prezydenckiej z 1992 roku. George Bush również patrzył wtedy na zegarek. Polityk odliczał czas do końca dyskusji podczas gdy jego konkurent Bill Clinton odpowiadał na pytanie jednego ze słuchaczy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po latach Bush nie ukrywał, że nie mógł się doczekać końca debaty. Przyznał, że bardzo zależało mu na jej zakończeniu. Dlatego właśnie miał patrzeć na zegarek.

Jeszcze tylko 10 minut – skomentował swoje ówczesne myśli były amerykański prezydent.

Według komentatorów George Bush przegrał tamtą debatę. Krytykowany był głównie właśnie za patrzenie na zegarek. Przełożyło się to także na porażkę wyborczą.

Obejrzyj także: Gafa wiceprezydenta USA

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić