Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. "Zemsta" Grety Thunberg. Długo czekała na tę ripostę

192

W USA wciąż trwa liczenie głosów, a walka o fotel prezydenta jest wyjątkowo zacięta. Donaldowi Trumpowi najwyraźniej puszczają nerwy. Urzędujący prezydent nawołuje do zaprzestania liczenia głosów i twierdzi, że doszło do oszustw wyborczych. Głos w tej sprawie zabrała Greta Thunberg.

Wybory w USA. "Zemsta" Grety Thunberg. Długo czekała na tę ripostę
Greta Thunberg zwróciła się do Donalda Trumpa (Agencja FORUM)

Nadal nie jest jasne, kto wygrał wybory prezydenckie w USA. Na tę chwilę prowadzi kandydat Demokratów Joe Biden, jednak nie wszystkie głosy zostały policzone.

Donald Trump najwyraźniej nie może pogodzić się z faktem, że prezydentem może zostać jego rywal. Już w trakcie nocy wyborczej ogłosił siebie zwycięzcą wyborów. Natomiast w czwartek apelował na Twitterze, by komisje wyborcze przestały liczyć głosy i twierdził, że doszło do oszustw wyborczych.

Na wpisy urzędującego prezydenta USA zareagowała Greta Thunberg. Działaczka ekologiczna zasugerowała, że Trump powinien się uspokoić.

To niedorzeczne. Donald musi popracować nad swoim problemem z opanowywaniem gniewu, a potem iść z przyjacielem na dobry, stary film! Wyluzuj Donald, wyluzuj! - napisała Greta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Zemsta" Grety Thunberg. Aktywistka do Donalda Trumpa: Wyluzuj!

Należy podkreślić, że te same słowa Donald Trump skierował do szwedzkiej aktywistki 11 miesięcy temu. Greta Thunberg została wtedy wybrana człowiekiem roku amerykańskiego tygodnika "Time". Prezydent USA wyśmiał tę decyzję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Wybory w USA. Trump - Biden. Co to oznacza dla Polski?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić