Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Greta Thunberg o koronawirusie. Uważa, że pandemia zmieniła społeczeństwo

11

Szwedzka aktywistka wypowiedziała się na temat pandemii COVID-19. Greta Thunberg podzieliła się swoimi obserwacjami odnośnie tego, jaki wpływ koronawirus wywarł na dotknięte nim społeczeństwa.

Greta Thunberg o koronawirusie. Uważa, że pandemia zmieniła społeczeństwo
Greta Thunberg wypowiedziała się na temat pandemii COVID-19 (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

17-letnia aktywistka udzieliła wywiadu dla BBC. Greta Thunberg uważa, że kryzys, jaki wybuchnął na świecie w konsekwencji koronawirusa, może nieść ze sobą również pozytywne skutki.

Greta Thunberg o koronawirusie i wpływie pandemii COVID-19 na społeczeństwo

Aktywistka uzasadniła swój punkt widzenia tym, że z powodu pandemii społeczeństwo wreszcie zaczęło przywiązywać wagę do słów naukowców. Dotyczy to nie tylko zwykłych obywateli, lecz także polityków czy znanych przedsiębiorców.

Głównym przesłaniem (...) jest: "słuchaj nauki, słuchaj naukowców i ekspertów". I nagle teraz słyszysz, że mówią to wszyscy – ludzie u władzy, liderzy biznesu – cytuje Gretę Thunberg "Politico".
Zobacz także: Zobacz też: Greta Thunberg w Davos o polskich górnikach

Greta Thunberg zwróciła uwagę, że przez pandemię ludzie zaczęli zwracać się do naukowców i ekspertów w danych dziedzinach. Aktywistka liczy, że przyczyni się to do zwiększenia świadomości nie tylko w zakresie profilaktyki przed zarażeniem koronawirusem, lecz także katastrofy klimatycznej.

Szwedka obawia się jednak, że przedstawiciele starszych pokoleń wciąż bagatelizują zmiany klimatyczne. Liczy, że młodzi ludzie – którzy zdaniem Grety Thuberg wciąż pozostają niedoceniani przez dorosłych – zdołają uratować świat przed globalnym ociepleniem.

Poziom wiedzy i zrozumienia, nawet wśród ludzi u władzy, jest bardzo, bardzo niski, znacznie niższy, niż mogłoby się wydawać. Myślę, że starsze pokolenie, a zwłaszcza ludzie u władzy, nie doceniają siły młodych ludzi i ilości zmian, które faktycznie możemy wprowadzić – wyjaśniła Greta Thuberg w wywiadzie dla BBC.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić