o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Greta Thunberg o koronawirusie. Uważa, że pandemia zmieniła społeczeństwo

6
Podziel się

Szwedzka aktywistka wypowiedziała się na temat pandemii COVID-19. Greta Thunberg podzieliła się swoimi obserwacjami odnośnie tego, jaki wpływ koronawirus wywarł na dotknięte nim społeczeństwa.

Greta Thunberg o koronawirusie. Uważa, że pandemia zmieniła społeczeństwo
Greta Thunberg wypowiedziała się na temat pandemii COVID-19 (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bEszqQjp

17-letnia aktywistka udzieliła wywiadu dla BBC. Greta Thunberg uważa, że kryzys, jaki wybuchnął na świecie w konsekwencji koronawirusa, może nieść ze sobą również pozytywne skutki.

Greta Thunberg o koronawirusie i wpływie pandemii COVID-19 na społeczeństwo

Aktywistka uzasadniła swój punkt widzenia tym, że z powodu pandemii społeczeństwo wreszcie zaczęło przywiązywać wagę do słów naukowców. Dotyczy to nie tylko zwykłych obywateli, lecz także polityków czy znanych przedsiębiorców.

bEszqQjr
Głównym przesłaniem (...) jest: "słuchaj nauki, słuchaj naukowców i ekspertów". I nagle teraz słyszysz, że mówią to wszyscy – ludzie u władzy, liderzy biznesu – cytuje Gretę Thunberg "Politico".
Zobacz także: Zobacz też: Greta Thunberg w Davos o polskich górnikach

Greta Thunberg zwróciła uwagę, że przez pandemię ludzie zaczęli zwracać się do naukowców i ekspertów w danych dziedzinach. Aktywistka liczy, że przyczyni się to do zwiększenia świadomości nie tylko w zakresie profilaktyki przed zarażeniem koronawirusem, lecz także katastrofy klimatycznej.

bEszqQjx

Szwedka obawia się jednak, że przedstawiciele starszych pokoleń wciąż bagatelizują zmiany klimatyczne. Liczy, że młodzi ludzie – którzy zdaniem Grety Thuberg wciąż pozostają niedoceniani przez dorosłych – zdołają uratować świat przed globalnym ociepleniem.

Poziom wiedzy i zrozumienia, nawet wśród ludzi u władzy, jest bardzo, bardzo niski, znacznie niższy, niż mogłoby się wydawać. Myślę, że starsze pokolenie, a zwłaszcza ludzie u władzy, nie doceniają siły młodych ludzi i ilości zmian, które faktycznie możemy wprowadzić – wyjaśniła Greta Thuberg w wywiadzie dla BBC.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszqQjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
enia
11 miesięcy temu
smiechu warte to dziecko powinno byc w szkole
anton
11 miesięcy temu
ten dzieciak mnie zadziwia zycia nie zna a bez przerwy sie wymadrza to staje sie powoli smieszne i zalosne
Robin
rok temu
Szwecja ma takie cudowne dziecko. Nie musi się uczyć a wie wszystko! Cut!
bEszqQjT
Wilk
rok temu
Akurat zmiany klimatu są cykliczne. Widać to potym że tam gdzie śnieg spadł chociaż od wieków był tam klimat tropikalny. I odwrotnie. Problemem jest to że trzeba by się do tego nauczyć dostosowywać. Tyle że wtedy to co czyni z niektórych ludzi światowymi potentatami może z czasem stracić wartość. Bo kto będzie rządził światem jakiś biedny buszmen który od pokoleń wie jak zdobywać wodę i żywność na pustyni i niepotzebuje ropy żeby przedmieścic się w inne miejce czy też bogacz który nienaje się swoimi posiadłościami, dziełami sztuki czy złotem z sejfu i musi brać prysznic 5razy dziennie. Ci wielcy krzyknąć że na temat klimatu bronią tylko starego porządku i boją się że ludzie przestaną im służyć.
Izuu35
rok temu
Dlaczego to dziecko nie zajmuje się szkołą? Kto nią steruje?
leo9897
rok temu
co ta młoda wie o covid 19? jej kraj ma wiekszy bilans zgonów i zachorowań a rząd z królem szwecji nic nie robią by plagę zlikwidować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić