aktualizacja 

Upadek Trumpa coraz bliżej, ale... Prezydent ma asa w rękawie

46

Donald Trump, o czym przekonywał podczas kampanii wyborczej, nie zamierza poddać się łatwo. Nawet gdyby oficjalne wyniki wskazały innego niż on zwycięzcę - jego przeciwnika, demokratę Joe Bidena. Co zamierza zrobić, gdyby tak się stało?

Upadek Trumpa coraz bliżej, ale... Prezydent ma asa w rękawie
Donald Trump łatwo nie odpuści. (PAP, EPA, CHRIS KLEPONIS)

W Sądzie Najwyższym obecnie nie ma równowagi. Wśród sędziów 6 z nich to republikanie, a 3 - demokraci. To właśnie dlatego w odwołaniu się do SN - w razie przegranych wyborów - szansę widzi Donald Trump, który chce, aby to właśnie ten organ rozstrzygnął o ostatecznym zwycięzcy.

W czwartek nad ranem wszystkie stacje telewizyjne w USA podały cząstkowe wyniki, które wskazują na Joe Bidena. Według Associated Press brakuje mu już tylko sześciu głosów elektorskich, aby otrzymać magiczne 270, których potrzebuje do zwycięstwa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przy wyniku Joe Bidena wynik Trumpa jawi się blado. Na ten moment obecny prezydent USA ma 214 głosów.

Trump zapowiedział, że jeśli wynik będzie dla niego niekorzystny, nie zawaha się skorzystać z pomocy SN. Joe Biden świętowanie będzie mógł rozpocząć być może już w czwartek około godziny 18 czasu polskiego, kiedy mają zostać ogłoszone wyniki w Nevadzie. Zwycięstwo w tym stanie zagwarantowałoby mu triumf w wyborach.

Zobacz także: Las Kabacki. Największa katastrofa lotnicza w Polsce
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić