Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 

Wybuch w Bejrucie. Nagranie ze skutera wodnego

100

Przybywa nagrań wybuchu saletry amonowej w Bejrucie. Pewien użytkownik TikToka zarejestrował moment tragedii z zupełnie innej perspektywy. Nagrał go swoim telefonem podczas przejażdżki skuterem wodnym na Morzu Śródziemnym.

Wybuch w Bejrucie. Nagranie ze skutera wodnego
(YouTube.com)

Mężczyzna nagrał telefonem wybuch w Bejrucie z perspektywy Morza Śródziemnego. Rejestrował on pożar magazynów, gdy nagle nastąpił wybuch. Przestraszony o własne życie zaczął krzyczeć i wskoczył do wody. Chciał w ten sposób ochronić się przed nadciągającą falą uderzeniową. Na filmie można zauważyć rozchodzącą się po morzu falę. Gdy dociera ona do nagrywającego słychać huk. Gdy kierujący skuterem wynurza się, widać za nim gigantyczny słup dymu.

Straszne konsekwencje wybuchu

W wyniku wybuchu w stolicy Libanu zginęło ponad 130 osób. Około 5 tysięcy jest rannych. Szkody materialne wycenia się nawet na 5 miliardów dolarów (18,5 milionów złotych). Około 300 tysięcy Libańczyków straciło dach nad głową. Doszczętnie zniszczony został również główny magazyn zboża. Skalę tragedii obrazują zdjęcia satelitarne wykonane po wybuchu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić