Wybuch w elektrowni wodnej. Są ranni

23

Osiem osób jest rannych w wyniku wybuchu w elektrowni wodnej w miejscowości Kisköre na Węgrzech. Czterech mężczyzn doznało poważnych poparzeń. Służby informują, że elektrownia działa bez zakłóceń, a dostawy prądu nie zostały wstrzymane.

Wybuch w elektrowni wodnej. Są ranni
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Andrei Samsonov)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w elektrowni wodnej w miejscowości Kisköre na Węgrzech. Około godziny 20 służby otrzymały informację o potężnej eksplozji w okolicach zapory wodnej. Na miejsce szybko przyjechały straż pożarna, saperzy i karetki pogotowia ratunkowego.

Wybuch w elektrowni. 8 osób rannych

W wyniku wybuchu nikt nie zginął, ale czterech mężczyzn doznało poważnych poparzeń, zaś cztery inne osoby, w tym kobieta, odniosły lżejsze obrażenia, głównie potłuczenia — poinformował rzecznik Krajowego Pogotowia Ratunkowego Pal Gyoerfi.

Ciężej ranni zostali przetransportowani do szpitali w Budapeszcie, Debreczynie i Miszkolcu, zaś lżej ranni do placówki w Egerze. Wśród osób z poważnymi obrażeniami jest osoba zastępująca obecnie dyrektora elektrowni — podał portal Index.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Elektrownia działa bez zakłóceń

Policja przebywa na miejscu i ustala możliwe przyczyny wybuchu. W tej chwili nic nie wskazuje na to, że mógł to być atak terrorystyczny. Index uzyskał też informację, że elektrownia działa bez zakłóceń, wybuch nie zagraża zaporze, a dostawy prądu nie zostały przerwane.

Zobacz także: Erupcja wulkanu na La Palma. Wielka ewakuacja na Wyspach Kanaryjskich
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić