Wybuch w koksowni w Dąbrowie Górniczej. Są poszkodowani

13

Wybuch w koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej. Służby informują o osobach poszkodowanych. Ustalana jest przyczyna wybuchu.

Wybuch w koksowni w Dąbrowie Górniczej. Są poszkodowani
Wybuch w koksowni w Dąbrowie Górniczej (Facebook)

Wybuch w koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Zgłoszenie dotarło do służb w czwartek o 14:54, jak podaje TVN24. Na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest wybuch komory z węglem.

Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, sześć osób zostało rannych w wyniku pożaru. Asp. Stefan Flasza z Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej przekazał PAP, że do eksplozji doszło przed 15:00 w budynku przemiału węgla. Jeden budynek jest częściowo zawalony, konstrukcja sąsiedniego też została uszkodzona.

Sześć osób jest poszkodowanych, są to głównie poparzenia. Wszystkim tym osobom została udzielona pomoc - powiedział strażak.

Poszkodowani najprawdopodobniej wydostali się z miejsca wypadku o własnych siłach. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjechały też cztery zespoły ratownictwa medycznego. Co najmniej jedna osoba została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Strażacy przeszukują teren, w którym doszło do wybuchu, ale wszystko wskazuje na to, że liczba poszkodowanych już nie wzrośnie.

Jak wyjaśnia PAP, na razie do końca nie wiadomo, co było dokładną przyczyną wybuchu. Specjaliści obecni na miejscu przekazali, że prawdopodobny jest wybuch pyłu węglowego.

W sieci publikowane są nagrania z wybuchu w Dąbrowie Górniczej. Czarne kłęby dymu unoszą się nad koksownią. Widoczne są na odległość kilku kilometrów. Można je zobaczyć poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Koksownia Przyjaźń to producent koksu oraz produktów węglopochodnych. Jest to druga co do wielkości koksownia w Polsce. Jej głównym udziałowcem jest Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Zobacz także: Potężny pożar w Mediolanie. 20-piętrowy apartamentowiec stanął w ogniu
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić