Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wybuch wulkanu na wyspie La Palma. Ewakuowano 5 tys. osób

4
Podziel się

Dramatyczne sceny na La Palma (należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, w archipelagu Wysp Kanaryjskich). Doszło tam do wybuchu wulkanu Teneguia. Policja poinformowała, że w związku z tym zdarzeniem ewakuowano około 5 tysięcy osób, w tym 500 turystów.

Wybuch wulkanu na wyspie La Palma. Ewakuowano 5 tys. osób
Wybuch wulkanu na wyspie La Palma (PAP/EPA, Miguel Calero)
bELxFhmd

Z Gorącą Linią RMF FM skontaktował się turysta z Polski. Opowiedział on o tym, jak wyglądały wydarzenia po wybuchu wulkanu.

Zostaliśmy ewakuowani na drugą stronę wyspy do bazy wojskowej. Rzeczy zostały w hotelu. Ludzie zostali w klapkach ściągnięci z plaży - przekazał.
bELxFhmf

Na razie ewakuowano 5 tysięcy osób. Władze nie wykluczają jednak, że ta liczba wzrośnie. Wszystko zależy od skali zagrożenia.

Magma zbliżyła się do kilku miejscowości

Źródła rządu regionalnego przekazały, że na razie nikt nie został ranny. Wydostająca się z wulkanu magma przelała się przez jedną z dróg i zbliżyła do kilku miejscowości.

Niestety, wiele domów zostało zniszczonych. Eksperci już poinformowali, że wybuch w strefie Cumbre Vieja jest typu szczelinowego. To oznacza, że w ziemi utworzyły się szczeliny, z których wydobywają się lawa i rozżarzone kamienie.

bELxFhml
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxFhmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Adam
miesiąc temu
To wszystko wina ludzi i tego, że ocieplili klimat. Z wulkanami jak garnkiem z wodą i mięcej ciepła się przyłoży tym bardziej kipią! Niebawem o ocieplenie klimatu podgrzeje się większość wulkanów na ziemi i zaczną wybuchać tworząc nam drugi Perm!
ania
miesiąc temu
Bardzo dobrze niech cała zniknie z powierzchni Ziemi bo zasługuje na to niech wybuchnie
Bzdury
miesiąc temu
Ale bzdury. Ludzie zostali ściągnięci z plaży... Buahahahaha. Wulkan nie wybucha jak granat. Do tego potrzeba trochę czasu i na pewno jest to monitorowane.
bELxFhmH
Bociek
miesiąc temu
„Dramatyczny” jest co ten click-baitowy tytuł artykułu (zapewne przetłumaczonego przez Google Translate, jak większość artykułów tutaj). Ps. Bardzo dużo wulkanów wybuchało i wybucha w tym roku...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić