Wybuch wulkanu na wyspie La Palma. Ewakuowano 5 tys. osób

5

Dramatyczne sceny na La Palma (należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, w archipelagu Wysp Kanaryjskich). Doszło tam do wybuchu wulkanu Teneguia. Policja poinformowała, że w związku z tym zdarzeniem ewakuowano około 5 tysięcy osób, w tym 500 turystów.

Wybuch wulkanu na wyspie La Palma. Ewakuowano 5 tys. osób
Wybuch wulkanu na wyspie La Palma (PAP/EPA, Miguel Calero)

Z Gorącą Linią RMF FM skontaktował się turysta z Polski. Opowiedział on o tym, jak wyglądały wydarzenia po wybuchu wulkanu.

Zostaliśmy ewakuowani na drugą stronę wyspy do bazy wojskowej. Rzeczy zostały w hotelu. Ludzie zostali w klapkach ściągnięci z plaży - przekazał.

Na razie ewakuowano 5 tysięcy osób. Władze nie wykluczają jednak, że ta liczba wzrośnie. Wszystko zależy od skali zagrożenia.

Magma zbliżyła się do kilku miejscowości

Źródła rządu regionalnego przekazały, że na razie nikt nie został ranny. Wydostająca się z wulkanu magma przelała się przez jedną z dróg i zbliżyła do kilku miejscowości.

Niestety, wiele domów zostało zniszczonych. Eksperci już poinformowali, że wybuch w strefie Cumbre Vieja jest typu szczelinowego. To oznacza, że w ziemi utworzyły się szczeliny, z których wydobywają się lawa i rozżarzone kamienie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić