aktualizacja 

Wyciekło wideo z premier Finlandii. W kraju oburzenie

1513

Do sieci trafiło nagranie z udziałem premier Finlandii. Miejscowe media są niezadowolone, że Sanna Marin imprezuje, zamiast próbować rozwiązać najważniejsze problemy w tym kraju.

Wyciekło wideo z premier Finlandii. W kraju oburzenie
Wyciekło wideo z premier Finlandii. Teraz musi się tłumaczyć (Twitter)

Premier Finlandii, Sanna Marin, spotkała się z ogromną krytyką po tym, jak w środę, 17 sierpnia, w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z jej imprezy z przyjaciółmi. Na zdjęciach widać, że podczas imprezy nie brakowało alkoholu, co wzbudza dodatkowe emocje.

Premier imprezuje, ludzie oburzeni

O tych filmach w Finlandii jest bardzo głośno. Gospodarz programu sportowego Aleksi Valavuori napisał: "To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie" - skomentował dziennikarz.

W kolejnych zdaniach dodał, że Marin jest zdecydowanie najbardziej niekompetentnym premierem, jakiego kiedykolwiek miał ten kraj. "Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję" - podsumował.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Negatywnych opinii jest zdecydowanie więcej. Najczęściej ludzie piszą, że Finlandia cierpi z powodu rekordowo wysokich cen energii elektrycznej, braku opieki zdrowotnej i specjalistów od opieki nad osobami starszymi, a najważniejsza osoba w kraju spędza czas na imprezowaniu.

W filmie, który ukazał się w środę, premier Finlandii tańczy i śpiewa. W tle słychać uczetników imprezy, krzyczących o kokainie. Czy dla żartu? Tego nie wiemy.

Premier się tłumaczy

Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki - tłumaczy szefowa rządu, cytowana przez fińskie media.

Najmłodsza w historii kraju

37-letnia Sanna Marin jest najmłodszą premier w historii Finlandii, a także najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na świecie. Z wykształcenia jest prawniczką, specjalizującą się w prawie administracyjnym. W działalność polityczną zaangażowała się w ramach Socjaldemokratycznej Partii Finlandii.

Przez wiele lat działała w niej jako przedstawicielka młodzieżówki partyjnej. Pierwszy raz do parlamentu dostała się w 2015 roku, w 2019 roku z powodzeniem otrzymała poselską reelekcję.

Zobacz także: Media dotarły do więzienia w Ołeniwce. Rosjanie nie przyznają się do ataku
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić