Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Bat na właścicieli parawanów. Policjantka nie wytrzymała

622
Podziel się:

Polską wstrząsnęła tragedia, do której doszło 13 sierpnia na plaży w Stegnie. Wówczas za późno dotarła pomoc do 45-letniego mężczyzny. Jednym z problemów były liczne parawany rozstawione na plaży. Teraz do zjawiska "parawaningu" odnosi się policjantka.

Bat na właścicieli parawanów. Policjantka nie wytrzymała
Zdjęcie archiwalne (PAP, Marcin Bielecki)

Do tragicznego zdarzenia doszło 13 sierpnia. Wówczas zasłabł 45-latek, który grał w siatkówkę na plaży w Stegnie. Świadkowie natychmiast poprosili o pomoc ratowników WOPR. Wezwano też pogotowie, ale niestety pomoc dotarła za późno. Jedną z przyczyn były liczne parawany rozstawione na plaży.

Ludzie widzieli ratowników, słyszeli, że coś się dzieje, mimo tego nie chcieli zejść z drogi, zwinąć parawanów, ustępować miejsca - mówił "Faktowi" Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Tym razem do wątku "parawaningu" odniosła się policjantka. Podinspektor Małgorzata Sokołowska oczywiście uczyniła to w nawiązaniu do tragedii w Stegnie. Przypomniała na Instagramie, że na plaży również należy zrobić "korytarz życia", znany z dróg.

A co więcej, na plażach coraz częściej pojawiają się tabliczki zakazujące plażowania (rozstawiania parawanów czy rozkładania kocy) w miejscu, gdzie przebiega droga przejazdu służb ratowniczych. W przypadku, gdy nie ma takiego znaku, plażowicze powinni zostawić pas szerokości 5 metrów biegnący przez środek plaży. Nie powinno się także zagradzać dostępu do linii brzegowej. Niestety plażowicze nic sobie z tego nie robią - zaznaczyła Sokołowska.

Mandaty za "parawaning"?

Policjantka ujawniła, że otrzymała wiele pytań o to, jak można zdyscyplinować społeczeństwo. "Wg mnie poza empatią i wychowaniem, które są podstawą, pozostają pouczenia oraz karanie mandatami za wykroczenie" - podkreśliła podinspektor Sokołowska.

Aby kogoś ukarać mandatem lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu konieczny jest regulamin, w którym opisane są zasady, które należy przestrzegać. Uważam, że w trosce o nas wszystkich warto umieszczać takie regulaminy tuż przy wejściach na plażę - stwierdziła.

Następnie przytoczyła istotny cytat z kodeksu wykroczeń (art. 54). "Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany" - napisano.

Pamiętaj, podczas wypoczynku nie bądź egoistą, bo nigdy nie wiesz, kiedy tobie może być potrzebna pomoc - podsumowała funkcjonariuszka.
Zobacz także: Celebryci walczą z inflacją, a Pazurowie łamią prawo przez kabanosy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(622)
zjd61
miesiąc temu
Na plaży, bodajże to było w Łebie, ratownicy mieli wydzielony i oznaczony pod swoją bazę kawałek plaży gdzie mieli swój sprzęt łącznie z kładem. Od tej bazy wytyczony i oznaczony korytarz ratunkowy do wody. Nikt nie odważył się na zajecie tego korytarza. Sam byłem świadkiem kilku interwencji gdzie szybko i sprawnie reagowali na przypadki podtopień. Ponadto ratownicy demonstrowali jak głęboko i niebezpiecznie jest w pobliżu falochronów i pilnowali aby kąpiący nie zbliżali się zbytnio do tych miejsc. Tak więc jak się chce to można.
Rambo
miesiąc temu
Dobrze się czujesz zmień lekarza bo cię oszukuję
Kris
miesiąc temu
Tuskowi oddali już prawko???:)
Polak
miesiąc temu
Białe skarpetki,sandały,parawany!!! Dajcie nam spokój!! !
Polak
miesiąc temu
PO i Tusk są jak rtęć:)
Nie mam Tv
miesiąc temu
Gość z wózkiem z lodami i kukurydzą potrafi dojechać wszędzie. Po piwo do baru na plaży też nie ma problemu, tylko ratownik miał problem.
Marek
miesiąc temu
Powinni mieć prawo jechać po ludziach, jak straż ma prawo taranować samochody, zagradzające dojazd do pożaru. Wtedy by sie zbydlęcone januszostwo nauczyło przestrzegać przepisów.
pyt
miesiąc temu
Proponuję zrobić 2 strefy: z parawanami i bez parawanów ! Czy to takie trudne do zorganizowania ?
Zkońska
miesiąc temu
Gdyby natura tak chciała, to by na stawianie parawanów nie POzwalała
i tyle
miesiąc temu
W Szwecji ludziom jakoś wiatr chyba nie wieje, bo parawanów tam zero.
kiks
miesiąc temu
Trzeba przyznać, że do parawaningu przyczynił się znacznie rząd, choć wcale tego nie przewidział. Dlaczego? A to dlatego, że wcześniej ludzie jeździli i co najwyżej się okopywali, z rzadka próbując płóciennej ochrony, a czegoś tak nagminnego nie bywało a to rząd wzbogacił na tyle to nowe pokolenie rodziców, że dał im tyle, aby mogli każdego roku na plażach "rządzić". No i, ci zacofani, niewyrobieni społecznie a i nieobznajomieni z zasadami zachowania się na plażach, wśród ludzi, zaczęli nagminnie wprowadzać zwyczaje własne, niejako wskazując, co jest nową, nowobogacką normą. I ta norma wyłapywania każdego centymetra na plaży, wysuwania się aż po jej czubek, po wodę, pokazała, że społeczeństwo, realizując swoje potrzeby bycia lepszymi, stało się TUTAJ, być może, wyjątkowo, mniej empatyczne wobec innych, bardziej ślepe na potrzeby tych, obok. Nawet nieszczęście nie spowodowało szybkiego usuwania się spod kół erki, ważniejsze były doznania, zaspokojenie ciekawości. To oczywiste, że w pewnym zakresie, podobnie, jak w przypadku odgórnych zarządzeń (nie próśb!) wobec pandemii, tak w każdym innym zakresie, po krótkim czasie pouczania, widać, że należy wnosić zarządzenia pod groźbą kary. Bo kto odpowiada za śmierć tego kogoś, do kogo erka nie zdążyła? Przecież ci ludzie, dziś, bez paragrafów, bezimienni, którzy wrócą do domów i będą opowiadać o zdarzeniu, jak nie o swojej winie, choć zabiła tego kogoś ich własna głupota, nieczułość i bezkarność.
órlopowicz
miesiąc temu
a jak na zdjenciu policja roskłada parywany to im wolno a mnie nie ? to jest dyzkryminajca . oni nie som ponat prawem . to ja na nih płace podatki i mnie i moim bombelkom bynajmiej siem nalerzy miejsce na plarzy i porzondny parywan . a ten co sie źle czuje to niech w domu siedzi a nie horuje na plarzy rze do niego jakieś karetki muszom jehać i mnie spokuj zakłucać i tyłek zawracać . plarza nie jest ot horowania tylko ot otpoczynku i opalania .
fff
miesiąc temu
polak na plaży potęgą jest i basta...
Jumbo 74
miesiąc temu
Powinien być zakaz parawanów Leżaki Dostęp do brzegu min 5 m Jak nie to grzywna 10.000 tys Moment Janusze i Bożeny Plazingu by się zwinęły
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić