Wyjął długi nóż. Policja szuka napastnika

11

W jednym ze sklepów spożywczych w Gnieźnie doszło do wstrząsającej sytuacji. Do budynku wszedł mężczyzna, który po zamknięciu drzwi wyjął długi nóż i zaczął grozić ekspedientce. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

Wyjął długi nóż. Policja szuka napastnika
Całą sytuację nagrała kamera (Policja)

Do napadu doszło w poniedziałek 5 września 2022 roku. To miał być normalny dzień pracy dla ekspedientki ze sklepu spożywczego przy ul. Wawrzyńca. Wszystko zmieniło się jednak w okolicach godziny 20:30, kiedy do lokalu wszedł widoczny na załączonym materiale wideo mężczyzna w szarej bluzie.

Człowiek ten od samego początku dziwnie się zachowywał. Jego twarz zasłonięta była czapką z daszkiem oraz czarną maseczką. Klient po wejściu do budynku rozejrzał się, a następnie zamknął drzwi, które były zablokowane przez patyk. Kilka sekund później, grożąc nożem, zażądał wydania pieniędzy przez ekspedientkę. Sprawa mogła mieć tragiczny finał, jednak napastnik został spłoszony przez innego klienta i oddalił się w kierunku ulicy Dalkoskiej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Policja opublikowała w sieci nagranie z monitoringu, na którym widać całą sytuację. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i wciąż jest poszukiwany. Mężczyzna mógł mieć około 60 lat. Jego wzrost to około 185 cm. Był szczupłej budowy ciała, miał siwe kręcone włosy, a także charakterystyczne wyłupiaste oczy. Ubrany był w granatowe spodnie, szarą bluzę, niebieską czapkę z daszkiem. Twarz miał zasłoniętą maseczką. Jego zachowanie w sklepie pokazuje, że może być niebezpieczny dla innych osób.

Napad na sklep w Gnieźnie. Policja prosi o pomoc

Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy tego przestępstwa proszone są o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 z funkcjonariuszem prowadzącym postępowanie mł. asp. Leszkiem Linetty pod numerem telefonu 47 77 21 281 lub całodobowo z dyżurnym policji w Gnieźnie 47 77 21 211. Można również przesłać wiadomość na adres mailowy dyzurny.gniezno@po.policja.gov.pl bądź zadzwonić na numer alarmowy 112.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić