o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Wyjechała z Białorusi. Ujawnili motywy Cichanouskiej

203
Podziel się

Swiatłana Cichanouska zmuszona była opuścić Białoruś. Grożono nie tylko jej, ale także jej dzieciom. Będąc matką nie mogła pozwolić, aby ktokolwiek je skrzywdził. Zadano jej cios poniżej pasa.

Wyjechała z Białorusi. Ujawnili motywy Cichanouskiej
Grożono jej, że jej dzieci zostaną pozbawione rodzica. (Getty Images, Omar Marques)
bDeVmgMR

Anna Krasulina, serkretarz prasowa Swiatłany Cichanouskiej, w końcu wyznała powód, dla którego liderka ruchu opozycji w Białorusi opuściła ojczyznę zaraz po "przegranych" wyborach. Grożono dzieciom opozycjonistki.

W rozmowie z dziennikarzami telewizji internetowej "I Grianuł Grem" Anna Krasulina ujawniła fakty dotyczące wyjazdu, które dotąd były tajemnicą. Swiatłana Cichanouska wyjeżdżając, chciała zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom.

bDeVmgMT
Stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Albo jej dzieci zostaną sierotami, albo wyjedzie z kraju - mówiła Anna Krasulina.

Swiatłana Cichanouska zawsze podkreślała, że najważniejsza jest dla niej rodzina. Pomimo zagrożenia, kontrkandydatka Łukaszenki wciąż walczy o ojczyznę. Odkąd przebywa za granicami kraju, gdzie jej dzieci są bezpieczne, angażuje się w liczne aktywności, które mają na celu zmianę sytuacji na Białorusi.

bDeVmgMZ

Wielu obywateli, którzy dziś protestują na Białorusi, wierzy, że to właśnie Swiatłana Cichanouska jest prezydentem ich kraju. Demokratyczna opozycja wciąż ma nadzieję, że wkrótce rządy dyktatorskie Łukaszenki zakończą się, a Białoruś będzie mogła dumnie wywiesić biało-czerwono-białe flagi - zakazane przez wciąż obecnego prezydenta Białorusi, który rządzi krajem nieprzerwanie od 1994 roku.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka zaprzysiężony na prezydenta. Leszek Miller nie może darować UE sankcji

bDeVmgNu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(203)
keri103
4 tyg. temu
Lukaszenka ma za soba Putina. Reszta go nie interesuje. Jest pewny, ze przetrwa do nastepnych wyborow.
santos
4 tyg. temu
Tyle tylko ze dzieci wywieziono juz tydzien przed wyborami.
Tfu
4 tyg. temu
Gdy znalazła się na Litwie, twierdziła, że nikt jej nie zmuszał do wyjazdu, że to jej osobista decyzja. Minęło prawie półtora miesiąca i po długich przemyśleniach wymyśliła wraz doradcami, że lepiej jak będzie głosić, że musiała wyjechać bo grożono jej i jej dzieciom. Nie wierzę w ani jedno słowo tej pani. Tfu.
bDeVmgNv
Jorg
4 tyg. temu
Przecież jeszcze przed wyborami na Białorusi pisano, że dzieci tej "opozycjonistki" mieszkają w USA pod opieką jej pracodawcy.
onslow
4 tyg. temu
A kogo tu obchodzi jakaś Ciechanowska, chyba tylko media i paru tzw polityków.
Najnowsze komentarze (203)
Fakt
4 tyg. temu
Ale polskie dzieci narażać chce. Nie potrzebujemy tu prowokatorów, psujących stosunki z sąsiadami i prowokujących zdarzenia wojenne - niech się stąd wynosi natychmiast!
Hans
4 tyg. temu
Jestem Polakiem i jak wielu Polaków kibicuje Łukaszence.
Tak
4 tyg. temu
Nie wierzę w ani jedno słowo, nasze lewicy też były dobre w propagandzie
cyntia
4 tyg. temu
No właśnie, jak całkiem duże państwo może być ważniejsze od dzieci ??? Chore
lola
4 tyg. temu
To kompromituje prezydenta, że jest coś dla niego ważniejsze niż państwo
wiki
4 tyg. temu
Oboje byli kandydatami Putina, rozegrał ich między sobą.
no....
4 tyg. temu
Aaaaaaaaaa dlaczego ona ma tak czarno kruczo włosy ?
no....
4 tyg. temu
Aaaaaaaaaa dlaczego ona ma tak czarno kruczo włosy ?
bDeVmgNn
no....
4 tyg. temu
Aaaaaaaaaa dlaczego ona ma tak czarno kruczo włosy ?
fachowiec
4 tyg. temu
Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak białoruskiej milicyjnej gumy na komisariacie. Ścieżka zdrowia na milicji, leczy wszystko.
BISKUP
4 tyg. temu
Rozumiem ją ale prezydentem musi być ktoś, dla kogo najważniejsza jest ojczyzna
Faaaz
4 tyg. temu
A kto mi odpowie, ile paszportow ma ta pani i dla czego ten najwazniejszy to izraelski? To samo dotyczy pani Kapitelman, zwanej, nie wiedziec, dla czego, "Timoszenko"?
Gdzie kozy
4 tyg. temu
kują tam żaba nogę podstawia Jak się bierze za politykę. Trzeba być odważnym. Polityka nie jest bezpieczną rzeczą. Białoruś po prostu chcą ograbić a Łukaszenka nie daje. Tam działają już obce Białorusi agentury: amerykańsko - żydowska, niemiecka i w tym są tam splatające się interesy Francji , Niemiec i międzynarodowego kapitału- tzw. banksterów czyli grandziarzy finansowych. W perspektywie, jęśli Łukaszenka odpuści dojdzie tam do tzw. prywatyzacji czyli grabieży majątku narodowego jak w Polsce po 1989 roku, chaosu i opanowania przestrzeni publicznej przez ugrupowania mafijne. Winą za to, słusznie z resztą,Białorusini obciążą Polskę w związku z w/w debilnymi działaniami naszych umiłowanych przywódców. Dowód:Ukraińcy wcale nie są nam wdzięczni, a wręcz odwrotnie.
jorg
4 tyg. temu
A może by ta Pani została przy pomocy polskiego MSZ prezydentem San Escobar
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić