Jan Manicki
Jan Manicki| 

Wykorzystywał seksualnie 7-latkę. Wszystko widzieli inni uczniowie

12

Uczniowie z Chicago byli świadkami molestowania seksualnego koleżanki z klasy. Do zdarzenia doszło podczas zajęć online. Wszystko rejestrowała kamera w komputerze dziewczynki.

Wykorzystywał seksualnie 7-latkę. Wszystko widzieli inni uczniowie
Mężczyzna wykorzystywał 7-latkę podczas zajęć online (Getty Images)

Policja zatrzymała mężczyznę, który wykorzystywał seksualnie 7-letnią dziewczynkę. Robił to na oczach jej nauczycielki i innych uczniów. Podczas przerwy w zajęciach online, dziewczynka nie wyłączyła kamery w swoim laptopie.

Lekcje online. Wykorzystywał seksualnie 7-latkę na oczach innych uczniów

W dobie światowej pandemii koronawirusa zdalne nauczanie zyskuje na popularności. Uczniowie najczęściej uczestniczą w zajęciach przez internet. Przy pomocy kamery w komputerze kontaktują się nauczycielem i rówieśnikami.

Uczniowie szkoły podstawowej w Chicago brali udział w zajęciach prowadzonych zdalnie. W pewnym momencie nauczycielka zrobiła przerwę. Poprosiła uczniów o to, by wyciszyli mikrofony i wyłączyli kamery, ale nie rozłączali się.

Kamera 7-latki pozostała włączona. Zarejestrowała wykorzystywana seksualnie dziewczynki przez 18-letniego mężczyznę. Kiedy zauważyła to nauczycielka, natychmiast kazała innym uczniom się rozłączyć i wezwała policję.

18-letni Catrell Walls został aresztowany przez policję. Funkcjonariusze przeprowadzili szturm na jego mieszkanie. Mężczyzna miał zalać się łzami.

Nie wiem dlaczego to zrobiłem. Przepraszam – powiedział policjantom.

Wykorzystywał uczennicę podczas zajęć. Wszystko nagrała kamera w komputerze

Za molestowanie małoletniej poniżej 13 roku życia Catrell Walls trafił do aresztu. Nie ma możliwości opuszczenia go za kaucją. Zastępca prokuratora stanowego hrabstwa Cook Andreana Turano poinformowała, że do molestowania dochodziło już wcześniej.

Ofiara ujawniła, że sprawca kazał jej dotykać ustami jego genitaliów. Do molestowania dochodziło od mniej więcej roku. Dziewczynka nie mówiła o tym swoim rodzicom, bo 18-latek powiedział jej, że to tajemnica – powiedziała prokurator.

Catrell Walls jest w ostatniej klasie liceum. Został już wcześniej aresztowany za nielegalne użycie broni. Wtedy wyszedł z więzienia za kaucją.

Cytowany przez "Chicago Tribune" prawnik chłopaka twierdzi, że ma 18-latek "pewną niepełnosprawność". Mężczyzna ma mieć problemy z kontrolowaniem swoich popędów.

Zdalne nauczanie w USA

Zajęcia online stały się powszechne podczas pandemii koronawirusa. Wiele szkół całkowicie przeszło na zdalne nauczanie. Dyrektor Szkół Publicznych Janice Jackson podkreśliła na konferencji prasowej, że bezpieczeństwo uczniów pozostaje priorytetem dla urzędników.

Nastąpił gwałtowny spadek liczny zarejestrowanych napaści seksualnych. Wiemy, że te rzeczy nie przestały się dziać, ale mniej osób obserwuje uczniów i łączy się z nimi aby upewnić się, że są bezpieczni – powiedziała Jackson.

Obejrzyj także: Nastolatek popełnił samobójstwo. Był molestowany przez nauczycielkę

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić