Wyległy na ulice Argentyny, aby się opalać. Mieszkańcy zaniepokojeni

6

W argentyńskim Mar del Plata doszło do niecodziennego zdarzenia. Na ulice miasta wyległy lwy morskie, które opalały się pośród ludzi.

Wyległy na ulice Argentyny, aby się opalać. Mieszkańcy zaniepokojeni
Lwy morskie na ulicach argentyńskiego Mar del Plata. (YouTube)

Od piątku 2 lipca w argentyńskim Mar del Plata dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkańcy, a także turyści zauważyli stado lwów morskich, które zamiast pływać w wodzie, postanowiły wyjść na ląd... do ludzi.

Wśród tłumu mieszkańców lwy morskie opalały się, a także buszowały po okolicznych zaułkach w poszukiwaniu pożywienia. Pozajmowały przystanki autobusowe czy nawet parki biurowców, gdzie na co dzień w korporacjach pracują setki ludzi.

Argentyna. Lwy morskie wyszły na ulice

Sytuacja ta zdarzyła się pierwszy raz od bardzo dawna i nie jest bez znaczenia. Stwarza ogromne kłopoty - m.in. dla miejscowych rybaków.

Zwierzęta zanieczyszczają powierzchnię, a liczba lwów morskich również utrudnia pracę w obiektach portowych. To zwierzęta przyzwyczajone do obecności człowieka, są zwierzętami oswojonymi, choć zaleca się ich nie dotykać, są to zwierzęta, które zachowują spokój w obecności ludzi, co jest atrakcyjne dla wielu turystów - komentuje w rozmowie z redakcją Ruptly Juan Lorenzani, prezes Fauna Foundation.

Dlaczego lwy pojawiły się na ulicach? Jak twierdzą eksperci - z powodu niskich temperatur na początku zimy. Teraz zwierzęta "szukają obszarów o mniejszym wietrze", dlatego przemierzają ląd w głąb - podaje Ruptly.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić