Wymowny wpis Czarnka. Szykuje się na kolejne wybory

130

Wybory parlamentarne za nami, teraz nadchodzi czas na wybory samorządowe oraz wybory do Parlamentu Europejskiego. Na oba z nich mocno szykuje się Przemysław Czarnek. Były minister liczy, że tym razem Prawo i Sprawiedliwość będzie w stanie rządzić w największych miastach w Polsce.

Wymowny wpis Czarnka. Szykuje się na kolejne wybory
Wymowny wpis Czarnka. Szykuje się na kolejne wybory (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Dla Prawa i Sprawiedliwości było to pyrrusowe zwycięstwo. Partia zdobyła największą liczbę mandatów po wyborach parlamentarnych 2023, jednak najpewniej nie będą w stanie utrzymać rządu. Oznacza to, że Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica już za kilka dni utworzą nowy gabinet, na czele którego stanie Donald Tusk.

W PiS szybko rozpoczęło się poszukiwanie winnych porażki. Jednocześnie partia już szykuje się do kolejnych wyborów. Taki sygnał dał Przemysław Czarnek, były już minister edukacji i nauki.

Dziś w Lublinie na posiedzeniu Zarządu Wojewódzkiego Prawa i Sprawiedliwości podjęliśmy ważne uchwały i decyzje w sprawie strategii na wybory samorządowe w Lubelskim oraz harmonogramu i sposobu prowadzenia prac w kampanii wyborczej w całym województwie. Cała naprzód. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego posiedzenia za konkretną, rzeczową i niezwykle merytoryczną rozmowę - podkreśla na platformie X (dawniej Twitter).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 04.12

Już wiosną 2024 roku odbędą się kolejne dwa ważne głosowania - wybory samorządowe i wybory do Parlamentu Europejskiego.

Jak wynika z Kodeksu wyborczego (art. 371 par. 1), wybory do rad (gmin, powiatów itd.) zarządza się nie wcześniej niż na cztery miesiące i nie później niż na trzy miesiące przed upływem kadencji rad (30 kwietnia 2024 r.).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czarnek pojedzie do Brukseli?

Jak podaje "Super Express", czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy chcą wystartować w 2024 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wśród chętnych są była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, były minister aktywów państwowych Jacek Sasin, były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, były minister edukacji Przemysław Czarnek oraz były minister rozwoju Waldemar Buda.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić