Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Wypadek balonu w Turcji. 22 osoby przeżyły chwile grozy, nikt nie ucierpiał

3

W sobotę 22 czerwca w czasie lotu balonem w tureckiej Kapadocji doszło do wypadku. Balon, na którego pokładzie znajdowało się 22 turystów, utknął między skałami. Na szczęście nikt nie zginął. Wszystkie osoby zostały z niego ewakuowane. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie zdarzenia.

Wypadek balonu w Turcji. 22 osoby przeżyły chwile grozy, nikt nie ucierpiał
W Kapadocji doszło do mogącego skończyć się tragicznie upadku balonu (Unsplash.com, X Nexta TV)

Turcja cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Każdego roku kraj trafia do czołówek rankingów najpopularniejszych kierunków podróży. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest położona w środkowej części kraju Kapadocja, która przyciąga wyjątkowymi zabytkami i urokliwymi krajobrazami.

Kapadocja to region słynący z podniebnych lotów balonem. Niemal każdego dnia, gdy pozwalają na to warunki atmosferyczne, o świcie w powietrze unoszą się setki kolorowych balonów. Rejs trwa zazwyczaj około godziny, a w czasie jego trwania turyści mogą podziwiać wschód słońca nad Doliną Czerwoną, Doliną Róży i Meskendir.

Balony unoszą się na wysokość od 850 do nawet 1200 metrów nad poziomem morza i trzeba przyznać, że ich widok jest oszałamiający.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jeziora w Turcji wysychają. Wszystko przez zmiany klimatu

Wypadek balonu w Kapadocji. Mogło się skończyć tragicznie

W sobotę 22 czerwca w czasie lotu jednego z balonów doszło do wypadku, który mógł się skończyć tragicznie. "Balon z turystami utknął między skałami w Turcji. Do zdarzenia doszło w Kapadocji, w kurorcie Göreme. Na pokładzie balonu znajdowało się 22 osoby. Wszyscy zostali ewakuowani" - poinformowała w serwisie X Nexta TV. Zamieszczono również nagranie zdarzenia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głośny wypadek z udziałem balonu w Kapadocji miał natomiast miejsce w październiku 2022 roku. Podczas przewozu 28 pasażerów zginęło dwoje obywateli Hiszpanii, a trójka innych osób została ranna.

Wypadki śmiertelne w czasie lotów balonami w Kapadocji zdarzają się bardzo rzadko. Według danych Dyrekcji Generalnej Lotnictwa Cywilnego Turcji w ostatnich latach doszło do 12 wypadków, w których zginęły trzy osoby. Wszystkie one miały miejsce podczas lądowania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić