Wypadek na budowie metra w Warszawie. Pracownik w szpitalu

3

W poniedziałek na budowie metra na warszawskim Bemowie doszło do wypadku. Poszkodowany został pracownik, który przebywa w szpitalu.

Wypadek na budowie metra w Warszawie. Pracownik w szpitalu
Wypadek na budowie metra (Getty Images, Polska Press)

W poniedziałek rano na budowie nowej stacji metra Bemowo w okolicach skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich w Warszawie doszło do wypadku. Ok. godz. 8 pracownicy dokonywali przeglądu i poprawiali wygrodzenia.

Niestety jeden z paneli ogrodzenia uległ obluzowaniu i wskutek porywistego wiatru uderzył pracownika. Został on odrzucony kilka metrów do tyłu, przewrócił się na tramwaj, który na przystanku oczekiwał na pasażerów. Pracownik doznał złamania ręki – relacjonował PAP rzecznik prasowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

Pracownik przebywa w szpitalu

Osobom postronnym nic się nie stało. Na miejscu udzielono pierwszej pomocy pracownikowi i wezwano służby ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym wciąż przebywa.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od ratowników nic poważnego się nie dzieje, ale przy tych urazach lepiej dmuchać na zimne – skomentował Sawicki.

Przyczyny zdarzenia ma zbadać specjalna komisja powołana przez wykonawcę. Rzecznik zapowiedział, że dalsze kroki zależą od tego, "jak będzie przebiegało dalsze leczenie i rehabilitacja".

Zobacz także: Wjechał busem w pieszą na przejściu. Nagranie wypadku w lubelskim

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić