aktualizacja 

Wypadek polskiego autokaru. Kolejne tragiczne wieści z Chorwacji

132

Chorwackie media podały, że nie żyje drugi kierowca polskiego autokaru, który w sobotę rano rozbił się w Chorwacji. Tę informację potwierdził m.in. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Varażdinie Darko Galić.

Wypadek polskiego autokaru. Kolejne tragiczne wieści z Chorwacji
Tragiczny wypadek polskiego autobusu w Chorwacji (PAP EPA)

Chorwackie media donoszą, że jest już pewne, iż obydwaj kierowcy polskiego autobusu nie żyją. Prokuratura zleciła autopsje wszystkich ofiar tragicznego wypadku, a służby gromadzą wyniki sekcji zwłok i wszelkie dane o trasie autobusu. Ma to pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności tragedii.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Varażdinie Darko Galić podkreśla w rozmowie z vijesti.hrt.hr, że najważniejsza jest teraz sekcja zwłok zmarłego kierowcy i informacje, jakie na tej drodze uzyskają medycy sądowi.

Galić przekazał poza tym, że ustalono, który kierowca na pewno prowadził autobus w momencie wypadku. Wiadomo też, że miał on zapięty pas bezpieczeństwa.

Chorwacka prokuratura uważnie bada okoliczności koszmarnego wypadku. Galić zaznaczył, że musi ustalić, czy zostało popełnione jakieś przestępstwo, a jeśli tak, to kto je popełnił.

Tragedia w Chorwacji. 12 pasażerów zmarło pierwszej doby

Do koszmarnego wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę około godziny 5:40 na autostradzie A4. Tragedia miała miejsce w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Polski autobus nagle zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie.

W wyniku tego zdarzenia 12 osób zginęło, a 32 pasażerów zostało rannych. Wszystkie ofiary to obywatele Polski. Tym autobusem pielgrzymowali w stronę Medjugorje.

Zobacz także: Złe wiadomości z Chorwacji. "Ceny bardzo podskoczyły"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić