o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wyrok TSUE. Niekorzystny dla Polski

9
Podziel się

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił wyrok w kolejnej sprawie dotyczącej sądownictwa w Polsce. Uznano, że nowelizacje polskiej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa mogą naruszać prawo unijne.

Wyrok TSUE. Niekorzystny dla Polski
Niekorzystny wyrok dla Polski (Pixabay)
bESJtfWt

RMF FM donosi, że sprawa dotyczy tych sędziów, którzy kandydowali do Sądu Najwyższego i nie zostali powołani ze względu na negatywną uchwałę KRS i jednocześnie nie mogli się od tej uchwały odwołać.

Wyrok TSUE ma charakter orzeczenia ws. zadanego trybunałowi pytania prejudycjalnego. Co to oznacza? Tyle, że w tym przypadku ostatecznego rozstrzygnięcia będzie musiał dokonać Naczelny Sąd Administracyjny.

bESJtfWv

Wyrok TSUE ws. Polski. Ważne ustalenia

TSUE podkreślił w swoim wyroku zasadę pierwszeństwa prawa unijnego przed krajowym.

Trybunał orzekł też, że w przypadku, gdy Naczelny Sąd Administracyjny dojdzie do wniosku, że zmiany przepisów z 2018 roku naruszają prawo unijne, to z automatu nie będzie mógł stosować tych zmienionych przepisów.

bESJtfWB

Jak będzie trzeba zachować się w takiej sytuacji? Konieczne będzie sięgnięcie po wcześniejsze przepisy. Sprawa wydaje się być zatem prosta i w pełni klarowna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJtfWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
dule
9 miesięcy temu
Świetne komentarze lecz zbrodnicza neokomuna nie daje za wygraną
szkonmak
9 miesięcy temu
Co to za wyrok? Może naruszyć unijne prawo. Kto o tym ma decydować, czy może, czy nie może. W buty sobie wsadcie taki wyrok.
Pit
9 miesięcy temu
Polacy spali Moskwę 😂😂😂( ani Hitler ani Napoleon tego nie osiągnął ) 🧐🧐🧐 nakopali faszystom czyli Niemcom 👍rozwalili komunę stalinowska 👍 to i rozjadą ten eurokolchoz z Brukseli pod patronatem Berlina 😎😎😎
bESJtfWX
Jaki
9 miesięcy temu
TSUE niech się zajmie Niemcami i Francją a nie słucha POpapranej niby Polskiej opozycji.
Gosc2
9 miesięcy temu
Dam rade, odejdzcie z UE nikt nie bedzie plakal
Temida
9 miesięcy temu
Dr.koperta i Kwiatkowski obaj z zarzutami i toczą się przeciwko nim postępowania tylko immunitet ich chroni! To właśnie oni powinni dostać takie łańcuchy na ręce i nogi!
Prawydolewego...
9 miesięcy temu
Wara wam od Polski! Polskie prawo i konstytucja jest przed prawem unijnym! O tym jakie mamy prawo i kto nami rządzi decydują obywatele danego kraju czyli u nas Polacy i tylewtemacie!
Pit
9 miesięcy temu
TSUE bawi się w reżim komunistyczny ! Jak Moskwa mówi co dobre a co złe dla danego państwa 🧐 przeżyliśmy Moskali przeżyjemy lewaków 👍👍👍
ip123
9 miesięcy temu
Jest różnica zasadnicza pomiędzy dobrem dla Polaków a dobrem niezdrowych reformatorów prawa w Polsce. Cała Unia wskazuje , że ktoś jest chory a on wmawia nam, że zdrowy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić