Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wyrok TSUE. Niekorzystny dla Polski

9
Podziel się:

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił wyrok w kolejnej sprawie dotyczącej sądownictwa w Polsce. Uznano, że nowelizacje polskiej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa mogą naruszać prawo unijne.

Wyrok TSUE. Niekorzystny dla Polski
Niekorzystny wyrok dla Polski (Pixabay)

RMF FM donosi, że sprawa dotyczy tych sędziów, którzy kandydowali do Sądu Najwyższego i nie zostali powołani ze względu na negatywną uchwałę KRS i jednocześnie nie mogli się od tej uchwały odwołać.

Wyrok TSUE ma charakter orzeczenia ws. zadanego trybunałowi pytania prejudycjalnego. Co to oznacza? Tyle, że w tym przypadku ostatecznego rozstrzygnięcia będzie musiał dokonać Naczelny Sąd Administracyjny.

Wyrok TSUE ws. Polski. Ważne ustalenia

TSUE podkreślił w swoim wyroku zasadę pierwszeństwa prawa unijnego przed krajowym.

Trybunał orzekł też, że w przypadku, gdy Naczelny Sąd Administracyjny dojdzie do wniosku, że zmiany przepisów z 2018 roku naruszają prawo unijne, to z automatu nie będzie mógł stosować tych zmienionych przepisów.

Jak będzie trzeba zachować się w takiej sytuacji? Konieczne będzie sięgnięcie po wcześniejsze przepisy. Sprawa wydaje się być zatem prosta i w pełni klarowna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
dule
rok temu
Świetne komentarze lecz zbrodnicza neokomuna nie daje za wygraną
szkonmak
rok temu
Co to za wyrok? Może naruszyć unijne prawo. Kto o tym ma decydować, czy może, czy nie może. W buty sobie wsadcie taki wyrok.
Pit
rok temu
Polacy spali Moskwę 😂😂😂( ani Hitler ani Napoleon tego nie osiągnął ) 🧐🧐🧐 nakopali faszystom czyli Niemcom 👍rozwalili komunę stalinowska 👍 to i rozjadą ten eurokolchoz z Brukseli pod patronatem Berlina 😎😎😎
Jaki
rok temu
TSUE niech się zajmie Niemcami i Francją a nie słucha POpapranej niby Polskiej opozycji.
Gosc2
rok temu
Dam rade, odejdzcie z UE nikt nie bedzie plakal
Temida
rok temu
Dr.koperta i Kwiatkowski obaj z zarzutami i toczą się przeciwko nim postępowania tylko immunitet ich chroni! To właśnie oni powinni dostać takie łańcuchy na ręce i nogi!
Prawydolewego...
rok temu
Wara wam od Polski! Polskie prawo i konstytucja jest przed prawem unijnym! O tym jakie mamy prawo i kto nami rządzi decydują obywatele danego kraju czyli u nas Polacy i tylewtemacie!
Pit
rok temu
TSUE bawi się w reżim komunistyczny ! Jak Moskwa mówi co dobre a co złe dla danego państwa 🧐 przeżyliśmy Moskali przeżyjemy lewaków 👍👍👍
ip123
rok temu
Jest różnica zasadnicza pomiędzy dobrem dla Polaków a dobrem niezdrowych reformatorów prawa w Polsce. Cała Unia wskazuje , że ktoś jest chory a on wmawia nam, że zdrowy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić