o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Wyrok TSUE. Rzecznik rządu o dalszych krokach Morawieckiego

21
Podziel się

4 marca Piotr Müller wziął udział w konferencji prasowej na temat aktualnych wydarzeń w Polsce. Rzecznik rządu odniósł się między innymi do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego nominacji do Sądu Najwyższego. Orzeczenie nie było pomyślne dla naszego kraju. Co dalej?

Wyrok TSUE. Rzecznik rządu o dalszych krokach Morawieckiego
Piotr Müller przedstawił plany rządu odnośnie odpowiedzi na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej
bDYknGJh

Piotr Müller przyznał, że poprzedniego dnia członkowie Rady Ministrów dyskutowali nad tym, jak właściwie zareagować na niekorzystny dla Polski wyrok. Zebranie zakończyło się przedstawieniem premierowi Mateuszowi Morawieckiemu rekomendacji.

Wyrok TSUE dot. nominacji do Sądu Najwyższego w Polsce. Co zrobi premier?

Jak zapowiedział rzecznik rządu, zgodnie z rekomendacją członków Rady Ministrów premier prawdopodobnie złoży do Trybunału Konstytucyjnego specjalny wniosek. W jego treści będzie domagał się potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa tego organu co do wyższości konstytucji RP nad prawem Unii Europejskiej.

bDYknGJj
To jest orzecznictwo, które od początku członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest utrwalone, ale żeby nie było żadnych wątpliwości, chcemy, aby w sposób kompleksowy Trybunał Konstytucyjny odniósł się do tej materii – uzasadnił Piotr Müller w trakcie konferencji.
bDYknGJp

Piotr Müller zaznaczył, że Polska nie jest pierwszym krajem, który decyduje się na podobny krok. Analogiczne spory z UE miały toczyć się m.in. w Niemczech, Danii czy Czechach – w tych państwach również ma obowiązywać zasada, że lokalne prawo konstytucyjne jest ważniejsze niż wyrok UE. Według Morawieckiego, w przypadku Polski doszło do przekroczenia kompetencji przez TSUE.

Zobacz także: Zobacz też: Wyrok TSUE w sprawie KRS. Jest gorący komentarz z rządu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYknGJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
tycja
2 miesiące temu
Potomków zbrodniczej komuny , sprzedawczyków i zdrajców Polski nie dopuszczać w żadne narodowe gremia to może się żle skończyć , trwa to do dziś i mamy skutki , zdrada narodowych interesów to zdrada Polski !
Rada
2 miesiące temu
TSUE należy pokazać środkowy palec.
Olo
2 miesiące temu
Czy wyrok jest wazniejszy od konstytucji? Czy prawo jest zgodne z konstytucja?
bDYknGJL
PissoDno
2 miesiące temu
Typowe polskie nazwisko z "ü" buhahaahahaahahha a beda innych opluwac hahahaahahah
John
2 miesiące temu
Nie pasuje im Prawo Europejskie bo chcą bezkarnie kraść i zrobić z Polski państwo na wzór kraju Kima
Lolo
2 miesiące temu
Jeśli jakiś traktacik jest ważniejszy niż Konstytucja to na co nam ona? Właściwie to po co Bolek paradował w podkoszulku otua ? Ta gruba prezeska ze świeczką w obronie Konstytucji stała może nawet pół godziny. Ten cały wysiłek na nic? Straszne.
Adam
2 miesiące temu
A po diabła? Orzecznictwo jest jasne. Kierowanie pytania do TK spowoduje tylko jedno. Pozwoli rokoszanom kwestionować...
dixi
2 miesiące temu
Jak coś jest "po" myśli polskojęzycznego nierządu to powoływanie się na traktaty unijne jest ....jedyną i niepodważalną opcją a jak .... "w" drugą stronę - to .... działania unijne są.... bezprawne...
Twój nick
2 miesiące temu
Tyle było radości z wstąpienia do UE i otwarcia granic, a teraz co ??? Pokazujemy Brukseli słynny gest Kozakiewicza ? Chcecie żeby Władimir znowu nas przytulił ? Brakuje wam Układu Warszawskiego i RWPG ? Zastanówcie się dokąd zmierzacie i nie róbcie chlewu dla następnych pokoleń !!!
vojak
2 miesiące temu
Czy w NATO też będziemy uważać polskie przepisy wojskowe za ważniejsze niż NATOwskie ? Będziemy kwestionować rozkazy dowództwa sojuszniczego ? Tak tylko pytam
polak
2 miesiące temu
Kasta nie będzie rządzić w naszym kraju Ziobro ani kroku w tył!!!
dfr
2 miesiące temu
jak dla mnie ok , Premier dostanie wyrok że Konstytucja najważniejsza, wiec gospodarka się otworzy, Państwo wypłaci, wszystkim odszkodowanie, a Prezydenta odsunie się od władzy, bo to on ma stać nad przestrzeganiem Konstytucji i prawa, a tego nie robi, wręcz,zazwala na łamanie konstytucji. i Piknie , to pozamiata Uff
IIISORT
2 miesiące temu
Dzięki pisowcom, wolność, demokracja i sprawiedliwość poszły w PIS@DU.
bDYknGJD
west
2 miesiące temu
Europejskie licytacje komornicze online polecamy sprawdzić co się dzieję w UE podczas korona kryzysu :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić