Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Zamknięcie granic na Wielkanoc? Były minister mówi wprost

15

Wielkanoc już za miesiąc. Czy konieczne będzie zamknięcie granic, by nie doszło do zwiększenia liczby zakażeń? Były minister zdrowia Wojciech Maksymowicz mówi wprost.

Koronawirus. Zamknięcie granic na Wielkanoc? Były minister mówi wprost
Czy będzie można lecieć samolotem do rodziny na Wielkanoc? (Pixabay)

Wielkanoc. Czy granice powietrzne będą otwarte?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób zastanawia się, czy z powodu pandemii koronawirusa i trzeciej fali zachorowań granice znów zostaną zamknięte. Czy będzie można polecieć samolotem do rodziny na święta?

Koronawirus. Czy granice powietrzne powinny być zamknięte na Wielkanoc?

Na koniec 2020 roku, gdy wielu Polaków przyleciało z Wielkiej Brytanii do Polski na Boże Narodzenie, nastąpił wzrost zachorowań na COVID-19. Czy zatem na Wielkanoc granice powinny zostać zamknięte? Mówił o tym w RMF FM Wojciech Maksymowicz, były minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka.

Jak twierdzi, zamykanie granic nie jest koniecznie. - Myślę, że na pewno wystarczy pilnować tej granicy, a nie ją zamykać. To znaczy, że rzeczywiście powinno się badać ludzi przyjeżdżających, izolować na pewien czas i ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania wirusa - powiedział Wojciech Maksymowicz w RMF FM.

Koronawirus. Na Boże Narodzenie popełniono błąd

Były minister Wojciech Maksymowicz stwierdził również, że w kwestii minionych świąt Bożego Narodzenia został popełniony błąd.

Uważam, że popełniliśmy błąd. Rzeczywiście powinniśmy przebadać. To oczywiście kosztuje sporo wysiłku organizacyjnego i pieniędzy, ale to było do zrobienia. Na pewno można to zapisać po stronie błędów - powiedział Wojciech Maksymowicz w RMF FM.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić