Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Wyrzucą Brauna? "Nie będziemy mieli lepszej okazji, żeby się go pozbyć"

873

Klub Konfederacji w Sejmie zdecyduje o losie Grzegorza Brauna. Kontrowersyjny poseł wywołał międzynarodowy skandal, gasząc gaśnicą świece chanukowe. Wiemy, że szefostwo partii chce usunąć parlamentarzystę ze swoich szeregów, ale boi się, że straci przez to wicemarszałka.

Wyrzucą Brauna? "Nie będziemy mieli lepszej okazji, żeby się go pozbyć"
Grzegorz Braun wywołał międzynarodowy skandal (Photo by Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

Grzegorz Braun najpierw został wykluczony z sali obrad, a następnie wyjął jedną z sejmowych gaśnic i użył ją w tłumie. Nie tylko zgasił świece chanukowe, ale też rozpylił trujący środek gaśniczy. Ucierpiało kilka osób.

Marszałek Szymon Hołownia wykluczył posła Konfederacji z posiedzenia i nakazał mu opuścić budynek parlamentu. Braun został też pozbawiony uposażenia poselskiego na okres kilku miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Braun wyrzucony z posiedzenia Sejmu. Odmówił noszenia maseczki

Być może czekają go kolejne konsekwencje. W rozmowie z o2.pl jeden z przedstawicieli Konfederacji przekazał, że politycy partii są bliscy usunięcia kontrowersyjnego posła ze swoich szeregów.

Nie będziemy mieli lepszej okazji, żeby się go pozbyć. O losie Brauna zdecyduje kierownictwo partii, ale irytuje, że zawsze jego czyny spadają na nasze konto - mówi nam osoba z kręgu władz Konfederacji.

Informator o2.pl zaznaczył, że "Grzegorz Braun jest od dawna na cenzurowanym partii". Kierownictwo obawia się jednak, że usuwając kontrowersyjnego posła, straci miejsce w prezydium Sejmu.

Czy Braun wyleci z Konfederacji? To możliwe!

Rozmawiamy z innymi partiami, czy ewentualnie moglibyśmy zachować wicemarszałka, usuwając Grzegorza Brauna. Razem z nim z partii odchodzi czterech posłów. Z klubu stajemy się wtedy kołem parlamentarnym - dodaje nasz rozmówca.

Konfederaci liczą, że uda się przekonać chociaż część posłów Korony (partii Grzegorza Brauna) do pozostania w szeregach klubu, nawet po usunięciu ich lidera.

Jutro Korwin-Mikke ogłasza, że założy swoją partię. Nie chcemy, aby teraz ci ludzie się połączyli. To dla nas mało korzystne. Ale czas Grzegorza Brauna w tej partii na pewno się kończy - podsumowuje polityk.

Wiadomo, że przedstawiciele Konfederacji czekają też na stanowisko Szymona Hołowni. Na konferencji prasowej prezydium Sejmu, marszałek z Polski 2050 stwierdził, że "sprawa ta jest kwestią przemyśleń". Z kolei wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że sprzeciwia się "odpowiedzialności zbiorowej".

Poza Grzegorzem Braunem w sejmie z ramienia jego partii są jeszcze Włodzimierz Skalik, Andrzej Zapałowski i Roman Fritz.

Próbowaliśmy zapytać oficjalnie przedstawicieli Konfederacji o ich stosunek do Grzegorza Brauna. Telefonu nie odbierał jednak ani Sławomir Mentzen, ani Przemysław Wipler.

Mentzen potępił zachowanie Brauna na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić