Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Skandal w Sejmie. Braun przesadził, został wykluczony z obrad

224

Wtorkowego popołudnia w Sejmie doszło do ogromnego skandalu. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun postanowił zgasić świece na wystawionej na korytarzu menorze chanukowej z pomocą gaśnicy.

Skandal w Sejmie. Braun przesadził, został wykluczony z obrad
Grzegorz Braun odpalił gaśnicę w Sejmie (X, Patryk Michalski)

Wtorkowe popołudnie 12 grudnia stało w Sejmie pod znakiem pytań posłów kierowanych do Donalda Tuska po jego exposé. Nikt nie spodziewał się, że ta niebudząca zbyt wielkich emocji część obrad zostanie zakłócona. Niespodziewanie jednak na sejmowych korytarzach doszło do gigantycznego zamieszania.

Nagle w powietrze uniósł się biały dym z gaśnicy. Bardzo szybko okazało się, że prowodyrem zamieszania był poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Łamiąc zasady bezpieczeństwa oraz współżycia społecznego, polityk zgasił gaśnicą świece ze świecznika chanukowego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chanuka to jedno z najważniejszych żydowskich świąt, które w tym roku trwa od 7 do 15 grudnia. Każda z ośmiu świeczek odpowiada kolejnemu dniowi obchodów, które upamiętniają poświęcenie Świątyni Jerozolimskiej w 165 r. p.n.e. Wystawianie chanuki w Sejmie czy Belwederze jest coroczną tradycją, jako że w Polsce zagwarantowana jest wolność wyznania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczne słowa Grzegorza Brauna w Sejmie. Polityk PiS mówi wprost

Braun odpalił gaśnicę w Sejmie. Błyskawiczna reakcja Szymona Hołowni

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia błyskawicznie podjął działania wobec czynu, który zszokował niemal wszystkich zebranych na sejmowych korytarzach. Jak informuje dziennikarz WP Patryk Michalski, wobec Grzegorza Brauna skierowany zostanie wniosek do prokuratury za zakłócanie obrzędu religijnego.

Polityk przynależący do Konfederacji został również wykluczony z przerwanych obrad Sejmu. Przerwanych, bowiem budynek musi zostać teraz przewietrzony. Nie wiadomo, kiedy obrady zostaną wznowione.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić