Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

Zmiany w KPRM. Kara za aferę mailową?

4
Podziel się:

Duża zmiana w Kancelarii Premiera. W poniedziałek, stanowisko szefa Departamentu Cyberbezpieczeństwa objął nowy szef - Łukasz Wojewoda. Zastąpił na tym stanowisku doświadczonego byłego oficera ABW, Roberta Koślę.

Zmiany w KPRM. Kara za aferę mailową?
Robert Kośla (pierwszy z l.) odszedł ze stanowiska w KPRM (Piotr Nowak)

Jak słyszymy, Kośla stracił stanowisko w konsekwencji "afery mailowej". To potężny, trwający od kilku miesięcy wyciek maili ze skrzynek członków rządu i wysokich urzędników państwowych. Nieznane jest źródło wycieku ani osoby, które za nim stoją.

Jak dotąd wyciekło kilkadziesiąt, być może kilkaset maili. Wśród nich m.in. domniemane maile premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała Dworczyka i wielu innych urzędników i polityków.

Sprawa od kilku miesięcy jest niewyjaśniona. Przyjmując, że Kośla faktycznie odszedł ze względu na aferę, byłby to najwyższy rangą urzędnik, który stracił stanowisko w związku z wyciekiem maili z rządową komunikacją. Wcześniej, z KPRM pożegnał się płk Krzysztof Gaj.

Zobacz także: Wyciekł mail ministra z PiS. Poseł Porozumienia oburzony

Zmiana warty

Ciekawą osobą jest za to następca Kośli na tym stanowisku. Będzie nim płk Łukasz Wojewoda ze służby Kontrwywiadu Wojskowego. To młody, ale doświadczony oficer. Jego wejście na to stanowisko do KPRM to także spore wyróżnienie dla dowodzonej przez gen. Macieja Materkę SKW.

Fachowiec. Ale bez biznesowych koneksji, jak Kośla. Czuje temat, zajmuje się nim od lat. Awans za fachowość właśnie i zdrowy rozsądek, jaki wykazywał przy poprzednich projektach - mówi o2.pl były oficer służb.

Robert Kośla to w środowisku cyberbezpieczeństwa osoba rozpoznawalna. Pracował m.in. dla Microsoftu. Przez dwa lata odpowiadał także za cyberbezpieczeństwo w resorcie cyfryzacji.

Wojewoda to absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Łączność i Telekomunikacja oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Oficer z doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa, łączności i informatyki, w organizowaniu i prowadzeniu procesów obsługi incydentów bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz testów bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Leszek
rok temu
Ale kurtyzanhy z Platformy Obywatelskiej gryzły Polaków na debacie w PE
Komunisci fas...
rok temu
Nie maja naukowych badan ani nie sprawdzaja ile zniszczen robia ich glupie rozporzadzenia kwarantany lokdawn segregacja straszenie tylko maile i uzgadnianie bez ekspertyz daja im mozliwosc zrojnowania firm i Polskich rodzin koniec lewego popisu to sa komunisci faszysci
tak
rok temu
Jak dla mnie to są prawdziwe te wyciekające maile..., nikt by nie spreparował tyle tysięcy maili... To po prostu jest nie możliwe
Tom
rok temu
Myślę, że najciekawsze maile dopiero przed nami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić