Wysyp grzybów w polskich lasach. Co za okazy! Czytelnicy przysłali nam zdjęcia

13

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, więc czas na grzybobranie. Nasi czytelnicy pochwalili się swoimi zdobyczami. Sprawdźcie, w których lasach jest najwięcej grzybów.

Wysyp grzybów w polskich lasach. Co za okazy! Czytelnicy przysłali nam zdjęcia
Okazy znalezione przez pana Romana w lasach w okolicach Myśliborza.

Ruszył sezon na grzybobranie. Nasi czytelnicy wybrali się więc do pobliskich lasów i przesłali nam zdjęcia swoich okazów. Jeżeli również byłeś na weekendowym grzybobraniu i chcesz pochwalić się swoim zbiorem, możesz przesłać do nas zdjęcia grzybów na dziejesie@wp.pl. Chętnie je opublikujemy.

Opady deszczu w połączeniu z wysoką temperaturą sprawiają, że w lasach mamy wysyp grzybów. Dzięki naszym czytelnikom dowiecie się, w których lasach jest ich najwięcej.

Na platformę dziejesie.wp.pl dostaliśmy zdjęcia naszych czytelników, którzy wrócili z grzybobrania. Czytelnicy mają się czym pochwalić, ich zbiory są imponujące. Pan Rafał z Jeleniej Góry w półtorej godziny zebrał 144 prawdziwki.

Pan Roman z kolei był na pierwszym grzybobraniu w tym roku. Nasz czytelnik w niecałe trzy godziny zebrał ponad 100 sztuk prawdziwków i 3 kanie w lasach w okolicach Myśliborza (woj. zachodniopomorskie).

Pani Monika również wróciła z lasu z koszem pełnym grzybów. Ogromne prawdziwki nasza czytelniczka znalazła w lesie w Orłowicach pod Świeradowem-Zdrój (woj. dolnośląskie)

Nawet Janusz Piechociński w wolnym czasie lubi wyskoczyć na grzyby. Polityk pochwalił się okazem, który udało mu się odnaleźć w lesie. Jak skomentowali internauci, okaz ten jest "naprawdę niczego sobie".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Idziesz na grzyby? Uważaj! Możesz dostać mandat

Grzybobranie uwielbiane przez Polaków może zakończyć się mandatem. Zbierać grzyby można jedynie w Lasach Państwowych, nie można tego robić w parkach narodowych. Mandaty mogą dostać grzybiarze również za wejście tam, gdzie jest zakaz przebywania z powodu uszkodzenia runa leśnego czy zagrożenia pożarowego. Straż leśna może nałożyć na grzybiarzy karę od 20 do nawet 500 złotych.

Zobacz także: Grzybobranie może cię słono kosztować
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić