Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybierasz się na grzyby? Koniecznie przestrzegaj tych zasad. Inaczej dostaniesz mandat

28

Uwaga! Idąc na grzyby można dostać mandat. W skrajnych przypadkach może wynieść nawet 500 zł. Kiedy możemy dostać po kieszeni?

Wybierasz się na grzyby? Koniecznie przestrzegaj tych zasad. Inaczej dostaniesz mandat
Idziesz na grzybobranie? Przestrzegaj tych zasad (Pixabay)

Warunki atmosferyczne sprzyjają temu, by rosły grzyby. Jest deszczowo, a co jakiś czas pojawia się również słońce. Polacy planują już wyprawy na grzyby, wierząc, że będą one naprawdę owocne.

Jeżeli wybieramy się na grzybobranie, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Absolutnie nie wolno wkraczać na prywatne posesje czy tereny rezerwatów przyrody.

Zakazane jest również płoszenie zwierząt. Nie możemy też niszczyć drzew i innej roślinności. Jesteśmy zobowiązani do tego, by szanować florę i faunę.

Czytaj także:

Grzybobranie. Czego nie wolno robić w lesie?

Jeżeli wybieramy się na grzyby, to musimy dbać o runo leśne. Nie można kopać np. trujących grzybów. To, że są niejadalne, nie oznacza, że trzeba je od razu niszczyć.

Bardzo ważne jest też to, by przemieszczać się samochodem tylko tam, gdzie jest to dozwolone. W naszym kraju nie można wjeżdżać do lasów. Pamiętajmy zatem, by zostawiać swój pojazd w odpowiednim miejscu.

Za nieprzestrzeganie zasad podczas zbierania grzybów można dostać mocno po kieszeni. Służby mogą wystawić mandat sięgający nawet 500 złotych. Nie warto zatem postępować wbrew prawu.

Zobacz także: Idziesz na grzyby? Uważaj na muchomora
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić