Wyszła z domu i nie wróciła. W ogrodzie znaleziono 7-metrowego pytona

81

Policjanci z Jambi w Indonezji dokonali szokującego odkrycia. Podczas poszukiwań 54-latki, w okolicach jej domu natknęli się na niemal 7-metrowego pytona. W środku węża znajdowało się nienaruszone ciało kobiety.

Wyszła z domu i nie wróciła. W ogrodzie znaleziono 7-metrowego pytona
Wąż połknął 54-latkę. (Pixabay, Twitter)

54-letnia Jahrah mieszkała w Jambi na wyspie Sumatra w Indonezji. 21 października wyszła z domu do dżungli i już nie wróciła. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie kobiety, a niedługo później ruszyły poszukiwania. Brało w nich udział kilkadziesiąt osób - policja, bliscy Jahry oraz wolontariusze.

54-latka połknięta przez pytona

23 października na polanie niedaleko domu 54-latki funkcjonariusze natknęli się na niemal 7-metrowego pytona. Wąż był wybrzuszony i zniekształcony. Poszukiwacze od razu domyślili się, że musiał niedawno zjeść coś bardzo dużego. Pojawiły się podejrzenia, że była to zaginiona Jahrah.

Kilka osób postanowiło rozciąć pytona i sprawdzić co zjadł. Niestety okazało się, że we wnętrzu węża znajdowała się 54-latka. Jej ciało było w nienaruszonym stanie.

Początkowo pojawiły się informacje, że kobieta została zjedzona żywcem. Anto, wódz wioski Terjun Gajah, w której mieszkała Jahrah, powiedział, że nie jest to możliwe, ponieważ pytony gryzą i duszą swoje ofiary przed połknięciem. Dodał, że pyton połykał swoją ofiarę prawdopodobnie przez około 2 godziny. Strawienie 54-latki mogło zająć wężowi nawet kilka miesięcy.

Incydent wywołał panikę w okolicy, w której mieszkała 54-latka. Mieszkańcy wioski przyznali, że widzieli wcześniej ogromnego węża i nawet próbowali go złapać, jednak nie udało im się to ze względu na jego wielkość.

Mieszkańcy martwią się teraz, że większe węże wciąż są w lesie. Wcześniej zaginęły mieszkające tam dwie kozy - powiedział Anto, cytowany przez MailOnline.

54-latkę zaatakował pyton siatkowy. Jest to gatunek występujący w całej Azji południowo-wschodniej. Dorasta do 10 metrów i ponad 100 kg. Największy osobnik został znaleziony w 1912 roku na wyspie Celebes - mierzył 9,76 m i ważył 160 kg. Pytony siatkowe można spotkać zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Doskonale pływają w rzekach i oceanach.

Zobacz także: Przełom w polskim wojsku? "Będziemy centrum zbrojeniowym Europy"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić