Aniela Siwek| 

Wywołała skandal. Pijana turystka wspinała się na buddyjską świątynię

2

28-letnia kobieta próbowała wspinać się po buddyjskiej świątyni w Tajlandii. Przez cały czas trzymała w ręku puszkę z piwem, które popijała. Została zatrzymana przez tamtejszą policję.

Wywołała skandal. Pijana turystka wspinała się na buddyjską świątynię
(Twitter.com)

Do internetu wyciekło nagranie i zdjęcia ze zdarzenia. 28-letnia nauczycielka angielskiego pod wpływem alkoholu rozebrała się do naga i zaczęła wspinać po buddyjskiej świątyni.

Do incydentu doszło w Chiang Mai w północnej Tajlandii. Na nagraniu widać jak kobieta siedzi na poręczy i kłóci się z ludźmi, którzy zwracali jej uwagę i próbowali ją ściągnąć.

Jeden z mieszkańców dał kobiecie koc do okrycia. Na miejsce wezwano także policję. 28-latka awanturowała się podczas zatrzymania i stawiała opór.

Zobacz także: Zamieszki na Białorusi. W ruch poszły armatki wodne

Przybyli funkcjonariusze zabrali ją miejscowego szpitala, aby wytrzeźwiała. Udało im się ustalić, że 28-latka pochodzi z Bangladeszu i jest nauczycielką angielskiego. Do Tajlandii przyjechała na urlop.

Podejrzewaliśmy, że jest mocno pijana - nie mogła się opanować i zrobiła straszną scenę. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy, było zabranie jej do szpitala. Kiedy wytrzeźwieje, lekarze sprawdzą jej stan psychiczny - powiedział lokalnym mediom podpułkownik policji Somkit Phusod z komisariatu w Chaing Mai.

Po badaniach psychologicznych zostaną sporządzone raporty medyczne. Później policja zdecyduje czy kobietę ukarać mandatem, czy wnieść sprawę do sądu. Wiadomo także, że ambasador już interweniował w jej sprawie.

Mieszkańcy okolicy postanowili posprzątać i dokładnie oczyścić świątynię po tym incydencie. Miejsce jest dla nich bardzo ważne, wierni codziennie się tam modlą i składają ofiary.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić