Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wakacje w Grecji. Złe wieści dla turystów. Winna epidemia koronawirusa

179

W najbardziej popularnych miejscach turystycznych Grecji wprowadzono kolejne ograniczenia. Na Mykonos, Santorini, Korfu, Rodos i na Krecie bary i restauracje będą działać krócej. Turyści będą musieli mieć zaświadczenia, że są zdrowi.

Wakacje w Grecji. Złe wieści dla turystów. Winna epidemia koronawirusa
Grecja wprowadza nowe ograniczenia. (Getty Images)

Grecja ogłosiła wprowadzenie godziny policyjnej dla restauracji i barów w niektórych z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Na Mykonos, Santorini, Korfu, Rodos i na Krecie bary i restauracje będą zamknięte od północy do 7:00 rano.

Grecja wprowadza nowe ograniczenia

Ograniczenie będzie obowiązywać od wtorku do 23 sierpnia, jednak może zostać przedłużone. Ponadto wszyscy turyści z Belgii, Czech, Holandii, Hiszpanii i Szwecji muszą przedstawić ujemny wynik COVID-19.

Negatywny wynik testu będzie wymagany także od każdego wjeżdżającego do Grecji drogą lądową. Obowiązuje to wszystkich, włącznie z obywatelami Grecji.

Zobacz także: Pierwsza pomoc w czasie pandemii. Jak jej udzielać, by się nie zarazić?

Od 17 sierpnia zostaną także wzmożone kontrole na plażach i restauracjach. Rząd podjął również decyzję o zawieszeniu zgromadzeń publicznych m.in. koncertów, na których publiczność nie siedzi.

W niedzielę Grecja zgłosiła najwyższą dzienną liczbę zakażeń koronawirusem – 203. Łącznie odnotowano tam ponad 5 tys. przypadków i 212 zgonów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić