o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Xi Jinping przemówił. Oświadczenie prezydenta Chin ws. koronawirusa na świecie

28
Podziel się

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział we wtorek, że jego kraj podjął konkretne wysiłki, by pomóc uratować dziesiątki milionów istnień ludzkich na całym świecie podczas pandemii. Polityk zapewnia, że Chiny od początku działały w otwarty i przejrzysty sposób w związku z pandemią koronawirusa.

Xi Jinping przemówił. Oświadczenie prezydenta Chin ws. koronawirusa na świecie
Prezydent Chin Xi Jinping (PAP)
bEayotVN

Prezydent Chin Xi Jinping oświadczył 8 września, że ​​Pekin działał w sposób otwarty i przejrzysty w sprawie pandemii COVID-19. Przemawiając na ceremonii poświęconej lekarzom walczącym ze śmiercionośnym wirusem, chiński prezydent powiedział, że jego kraj odegrał decydującą rolę w działaniach powstrzymujących rozprzestrzenianie się wirusa przez rządzącą partię komunistyczną.

Chiny pomogły ocalić życie dziesiątek milionów ludzi na całym świecie swoimi praktycznymi działaniami, pokazując szczere pragnienie budowania wspólnej przyszłości i społeczności dla ludzkości” - powiedział Xi podczas ceremonii wręczenia nagród dla lekarzy.
bEayotVP

Xi Jinping powiedział, że Chiny są pierwszym tak dużym krajem, który powrócił do wzrostu gospodarczego w czasie pandemii. Jak przemawiał, fakt ten świadczy o silnych zdolnościach i witalności tego kraju.

Tymczasem Stany Zjednoczone, Australia i inne kraje wielokrotnie naciskały na ogłoszenie Chin jako epicentrum pandemii koronawirusa. Przeciwstawiając się tym oskarżeniom Xi Jinping powiedział, że Chiny działały w sposób otwarty i przejrzysty od początku trwania pandemii.

bEayotVV

Wystawna ceremonia odbyła się w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie. Uroczystość rozpoczęła się od minuty ciszy dla tych, którzy stracili życie przez koronawirusa. Prezydent Chin wręczył również złote medale "bohaterom" medycyny na oczach setek bijących brawa delegatów.

W Chinach wykryto do tej pory 90078 zakażeń koronawirusem. 4732 osób zmarło z powodu COVID-19.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz gani lekarzy rodzinnych. "Dość biernie się zachowywali"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEayotWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
M1306
8 miesięcy temu
Powinni przeprosić za stworzenie potwornego wirusa i naprawić szkody
txt
8 miesięcy temu
Zbrodnicza organizacja kierowana przez xijinpinga musi zostać zniszczona. Nie możemy już finansować sił zbrojnych KPCh. Należy bezwzględnie nie patrząc na koszty zerwać stosunki dyplomatyczne i gospodarcze z kłamliwą komunistyczną partią. Oraz zerwać kontakty z państwami wspierającymi reżim komunistyczny. To jest wymóg gwarantujący bezpieczeństwo obywateli Polski. Jeżeli PiS tego nie zrobi poprowadzi ludzi do komór gazowych chińskich obozów koncentracyjnych.
swojak
8 miesięcy temu
Chiny zapłacą za tego wirusa. Każdy Polak może o odszkodawania zgłaszać się do międzynarodowego trybunału który będzie sądził komunistyczne chiny w Norymberdze.
bEayotWr
smn
8 miesięcy temu
A u nas Ziobro wprowadził więzienie dla lekarzy do 8 lat.i tym się róznimy od Chińczyków.tam medale ,tu areszt.kochany minister ,ulubieniec prawicy.
._.
8 miesięcy temu
Adrian znał nr telefonu do prezydenta Chin, ale do prezydenta Warszawy już nie, co sam przyznał.
Irir
8 miesięcy temu
Nie wierze w jego ani jedno słowo. Bełkot
hannibal
8 miesięcy temu
Wszystkie liczby podawane przez Chińczyków należy pomnożyć przynajmniej dziesięciokrotnie, a może i stukrotnie. Tego świat nigdy się nie dowie.
hannibal
8 miesięcy temu
Wszystkie liczby podawane przez Chińczyków należy pomnożyć przynajmniej dziesięciokrotnie, a może i stukrotnie. Tego świat nigdy się nie dowie.
GOść
8 miesięcy temu
Tak Chiny pomogły sprzedając światu zarazę ? Pomogły ratować czyżby rozdawały maseczki za friko .Znalazły lek ? To jakieś kpiny .To komunistyczna partia Chin jest winna rozprzestrzenieniu się tego wirusa utajniając na początku że to groźny wirus , nie wstrzymując jego rozprzestrzenianie się po świecie , to fakty .
Robin
8 miesięcy temu
Bełkot propagandy
kyuk
8 miesięcy temu
żółte i czerwone źle mi się kojarzy
danielspaniel
8 miesięcy temu
hahahah serio? iksde
Gosci
8 miesięcy temu
Co to jest 90 tyś zarazen, a na grypę ile było?
bEayotWj
Hin
8 miesięcy temu
To, co się teraz dzieje, to tzw. „strzyżenie owiec” czyli sztucznie wytworzony kryzys aby banksterzy mogli za grosze przejąć zadłużone, bankrutującej firmy. Jeśli chodzi o wirusa, to na targu w Wuhan wypuścił go amerykański agent. Po co? Już trzy osoby w komentarzu bardzo dobrze to wyjaśniły.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić