o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Koronawirus. Najbardziej śmiercionośny ma być grudzień

84
Podziel się

Naukowcy postawili prognozę na następne miesiące pandemii. Wyniki są zatrważające. Okazuje się, że najgorszy ma być grudzień. To nie jest najlepszy czas na łagodzenie obostrzeń.

Koronawirus. Najbardziej śmiercionośny ma być grudzień
Koronawirus zbierze ogromne żniwa (Getty Images)
bDhcGaCZ

Naukowcy zaktualizowali prognozy pandemii do stycznia następnego roku. Eksperci z Instytutu Ewaluacji i Metryki Zdrowia Szkoły Medycznej z Waszyngtonu ostrzegają, że wyniki są zatrważające.

Najbardziej śmiercionośny ma być grudzień. Jak podaje Annals of Internal Medicine w artykułach naukowych wystawionych przez IEiMZSM, w najgorszej sytuacji będą mieszkańcy zachodniej Europy, Azji Centralnej i USA.

bDhcGaDb

Znoszenie obostrzeń

Jak informują naukowcy z instytutu, najbardziej niebezpieczne jest teraz znoszenie obostrzeń. Skutki sezonu wakacyjnego odczujemy najbardziej w grudniu. Do końca roku łączna liczba zgonów ma wynieść ok. 2,8 miliona na całym świecie.

Jak ograniczyć liczbę zakażeń? Cytując Annals of Internal Medicine, najważniejszy jest dystans społeczny i upowszechnienie noszenia maseczek. Niestety zbyt wiele osób podważa skuteczność zakrywania nosa i ust.

bDhcGaDh

Niezbędna jest również reakcja władz. Naukowcy z IEiMZSM ostrzegają, że dalsze zdejmowanie obostrzeń może być tragiczne w skutkach. Jeśli to tylko możliwe, warto ograniczyć podróże, spotykanie się w dużych grupach i unikać miejsc publicznych.

Maseczki są zbawienne. Według Annals of Internal Medicine zakrywanie nosa i ust oraz dystans społeczny mogą uratować ponad 700 tys. ludzi przez zakażeniem.

Pani Jadzia z Sanepidu powróciła. Nie przebiera w słowach

bDhcGaDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
Viki
2 miesiące temu
A liczyłam na tekst że śmiercinośne żniwa z powodu pozamykanych poradni?
zły
2 miesiące temu
To sprawdzcie ile osób umiera dziennie na nowotwory i dajcie luz
444
2 miesiące temu
Czytajac te głupoty zaczynam rozumieć płaskoziemców
bDhcGaDD
Sim
2 miesiące temu
W Polsce zrobią 100 testów, powiedzą że jest 60 zakażeń i odtrąbią sukces. Przecież obecnie już nie robi się testów osobom z podejrzeniem, mają siedzieć w domu i test im się nie należy. Stąd dzisiejszy spadek. Nikt nawet nie będzie liczył tych którzy będą chorzy ale nie tak, by trafić do szpitala. Najbardziej odczujemy pandemię gdy na Grypę nałoży się Covid
darek
2 miesiące temu
według moich wyliczeń to do grudnia wirus spowoduje że wyginie 95 procent naszej populacji
Najnowsze komentarze (84)
Zdrowie
2 miesiące temu
Im więcej masek tym więcej zgonów...wdychajcie dalej Carbon DIOXide...Brak tlenu wam uruchomi raka..bo komórki takowe to beztlenowe i zakwaszone..To raz..Korona wirus sam nie da rady przejść przez błone komórki jak masz odpowiedni poziom witaminy K...Ona ma związek z białkiem blonowym S..Trzy zaburzenie jonizacji blony komórkowej liniami 5G powoduje rozregulowanie jonów plus i minus co idzie za tym nadmierne zakwaszenie..Czytaj powyżej co to oznacza..Cztery Tlen ucieka hemoglobinie szybciej.. Czytaj powyżej problem z tlenem...To skrót.. Zapraszam fizyków chemików biologów i innych mądrych żeby ruszyli dupy i głowy i zaczęli razem wspólnie objaśnia Wam w jakim cyrku bierzecie udział.. Bo ma dość zakłamania na temat chorób od dobrych paru lat😤
pacjent
2 miesiące temu
Tak to prawda. Ale nie zawsze i nie każdy chce leczenia przez telefon. To farsa, a zwłaszcza dla pacjenta kardiologicznego. Mamy tego po prostu dość!!!!!!!!!!!! O ile, e-recepta moze być, choć nie daj Boże pomyłki....apteka nic nie zrobi. Ale chcemy normalnych wizyt!!!!!
EWA
2 miesiące temu
Najbardziej śmiercionośny będzie grudzień, ponieważ najwięcej osób jesienią zaszczepi się przeciwko grypie. Będzie powtórka z LOMBARDY
marcus
2 miesiące temu
Nie chcemy Waszych szczepionek. Nie chcemy waszych mediów. Nie chcemy Waszych banków i kredytów Nie chcemy również Waszej chorej skorumpowanej niebezpiecznej dla zdrowia i życia medycyny. To Wy jesteście wirusem i rakiem którego należy się pozbyć aby wreszcie nastąpiła normalność.
Hardy
2 miesiące temu
Co za stek bzdur!! od marca mówie, stop psychozie i pseudopandemii
Hardy
2 miesiące temu
Co za stek bzdur!! od marca mówie, stop psychozie i pseudopandemii
TubpLandemii
2 miesiące temu
dalej nadaje... a nic nie powie o zapobieganiu?? odpornosci?, cynku i witaminie D3 i witaminie A ??
paulus
2 miesiące temu
Te propagandówki są coraz bardziej żałosne.
bDhcGaDv
Bredzisław
2 miesiące temu
Nie dadzą ludziom spokoju. Wygląda to na czasy ostateczne. Antychryst ?
zirytowana
2 miesiące temu
No tak niby znowu najwiejsza fala ma powrocic i to akurat na grudzien kiedy wiekszosc rodakow chcialaby sie zobaczyc na swieta z rodzina pewnie wiezienie nic wiecej Polska stala sie naszym jednym wielkim wiezienien
Myślenie
2 miesiące temu
W grudniu skutki wakacji? Serio?
k..
2 miesiące temu
Nawet 200 mln nie powinniśmy się przejmować. Jest nas 8mld. O 7 za dużo.
Mia
2 miesiące temu
Za chwilę okaże się że przyczyną bólu zęba, wypadania włosów i odcisków też jest covid.
Walka trwa
2 miesiące temu
Grudzień- bo w grudniu są święta Bożego Narodzenia! To trzeba katolików i wszystkich chrześcijan zastraszyć i zamknąć! Walka z Bogiem trwa!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić